منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
شناسه خبر: 178820
گروه :خبر
13910723000216_PhotoA

مذاکرات برخی کشورها برای کاهش عرضه جهانی نفت و نیز افزایش ذخایر نفت آمریکا کمتر از پیش‌بینی‌های قیمت نفت را افزایش داد و از بشکه‌ای 63 دلار عبور کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امروز قیمت نفت برنت از اگرچه نسبت به روز گذشته 20 سنت کاهش داشت اما با عبور از بشکه 63 دلار بیشترین قیمت را در سال 2015 رقم زد قیمت نفت آمریکا هم بشکه‌ای 56 دلار و 39 سنت خرید و فروش شد.

به گزارش رویترز از دلایل افزایش قیمت جهانی نفت عدم افزایش ذخایر نفت آمریکا در حد پیش‌بینی‌های قبلی بوده است. قیمت نفت بعد از آن افزایش یافت که ذخایر نفت آمریکا بسیار کمتر از پیش‌بینی قبل ظاهر شد، ذخایر نفت آمریکا رکورد چهاردهمین هفته متوالی را زد و به رقم بیش از 483 میلیون بشکه رسید.

از سوی دیگر مذاکرات بین کشورهای اصلی تولیدکننده نفت در این هفته حاکی از گمانه‌زنی‌ها برای کاهش تولید نفت است. اگرچه اکثر تحلیل‌گران بر این باورند این احتمال بعید است.

هنوز تحلیل‌گران می‌گویند عرضه نفت در بازارهای جهانی همچنان بیش از تقاضا خواهد ماند چرا که تولید بیشتر انجام می‌شود و تقاضا هم کمتر است. این مسئله به ویژه در کشور چین بسیار مشهود است و رشد اقتصادی در این کشور کمترین آهنگ رشد را در 6 سال اخیر داشته است.

ANZ بانک اعلام کرد چرخش قیمت نفت در حالی انجام می‌شود که افزایش تولید نفت را در کشورهای اپک در ماه مارس شاهد بودیم که احتمالا این روند در ماه آوریل هم ادامه خواهد داشت.
برخی کارشناسان می‌گویند با توافق نهایی ایران و گروه 1+5 افزایش عرضه نفت بیشتر خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی