منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۳
شناسه خبر: 208887
گروه :خبر

در حالی که مصوبه قیمت 1440 تومانی شیر خام تیرماه سال گذشته ابلاغ شد، مجددا با جزئیات بیشتر از سوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها برای اجرا از سوی کارخانه‌های لبنی تصویب و ابلاغ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از راه دانا،  تیرماه سال گذشته بود که ستاد هدفمندی یارانه‌ها براساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از دامداران نرخ جدیدی را برای خرید شیر خام از داماران از سوی صنایع لبنی تصویب و ابلاغ کرد که بر این اساس کارخانه‌های لبنی موظف بودند هر کیلوگرم شیر خام با بار میکروبی زیر 100 هزار و چربی 3.2 درصد را 1440 تومان خریداری کند که البته از آن زمان تاکنون از سوی صنایع لبنی اجرا نشده است.

به گزارش ایسنا، در پایان اولین هفته مرداد‌ماه مجددا ستاد هدفمندی یارانه‌ها مصوبه سال گذشته خود را که اجرایی نشده بود با اضافه کردن جزئیات و تبصره‌ ابلاغ کرد تا بتواند این قیمت را برای شیر خام اعمال کند.

براساس این مصوبه شیر خام خریداری شده توسط کارخانه‌های لبنی براساس میزان بار میکروبی قیمت‌گذاری شده و با وجود تاکید بر انجام شدن تمامی تست‌های کیفی مطابق با استاندارد ملی کشور، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان موظف به پایش، پیگیری و نظارت بر اجرای این قیمت‌ها از سوی کارخانه‌های لبنی شده است.

در این مصوبه قیمت هر کیلوگرم شیر خام اینگونه تعیین شده است که شیر خام با بار میکروبی کمتر از 100 هزار معادل 1440 تومان، شیرخام با بار میکروبی 100 تا 500 هزار معادل1420 تومان، شیر خام با بار میکروبی 500 هزار تا یک میلیون معادل 1380 تومان و شیر خام با بارمیکروبی یک میلیون معادل1320 تومان از دامداران خریداری شود.

چربی تعیین شده شیرخام در این مصوبه 3.2 درصد تعیین شده و در بند دوم مصوبه ستاد هدفمندی یارانه‌ها آمده است که به ازای هر یک دهم درصد افزایش یا کاهش درصد چربی 12 تومان به قیمت‌های فوق اضافه یا کم می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند