منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
شناسه خبر: 220961
گروه :خبر
image207395

کارشناس برجسته اقتصادی کشور در خصوص افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته گفت: دلار در روزهای آتی نیز با افزایش قیمت روبرو خواهد بود که دلیل اصلی این افزایش تامین کسری بودجه دولت است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، قاسم نیکجو کارشناس مسائل اقتصادی کشور در خصوص افزایش قیمت دلار گفت: در روزهای گذشته قیمت دلار روند نسبتا رو به رشدی داشته است و احتمالا این مبلغ در روزهای آتی به 3600تومان هم برسد.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: قیمت دلار توسط بانک مرکزی افزایش پیدا می کند و در حال حاضر این افزایش از سوی بازار امکان پذیر نیست چرا که تقاضای موثر در کشور و نقدینگی پایین است از این رو  دلیل افزایش قیمت رفتار سیاسی بانک مرکزی است.

نیکجو اظهار داشت: به نظر نمی رسید بعد از توافقات با افزایش نرخ ارز روبرو باشیم یعنی برایند نیروهای بنیادی بازار باعث می شد نرخ ارز ثابت بماند.

وی ادامه داد : نرخ ارز و دلار بعد از توافقات فقط چند روزی با کاهش قیمت روبرو بود و در هفته های بعد بالا رفت.

نیکجو درباره دلیل اصلی افزایش قیمت دلار گفت: دولت امسال با کسری بودجه روبروست و با افزایش قیمت دلار و تبدیل به ریال می تواند بخشی از کسری بودجه را تامین کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی