منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۳۳
شناسه خبر: 349127
گروه :خبر
1207151_495

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان از خرید هر کیلوگرم خرمای توافقی باتوجه به رقم و کیفیت آن بین 700 تومان تا 15 هزار تومان در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سیروس اسدپور، مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز خرید توافقی خرما از نخلداران هرمزگانی گفت:خرمای کشاورزان بصورت توافقی خریداری می شودکه بر این اساس هر کیلوگرم خرما باتوجه به رقم و کیفیت آن بین 700 تومان تا 15 هزار تومان خریداری می شود.

وی با بیان اینکه قیمت اعلام شده بسته به کیفیت خرما وتقاضای بازار قابل افزایش یا کاهش است، اظهار کرد: بالاترین نرخ تعیین شده به خرمای پیارم درجه یک با قیمت 15 هزار تومان و کمترین نرخ به خرمای علوفه ای یا صنعتی با قیمت 700 تومان اختصاص دارد.
مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان افزود: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از هزار تن خرما در هرمزگان خریداری شود که این میزان در مقایسه با سال گذشت افزایش سه برابری را نشان می دهد.
 
اسدپور با بیان اینکه  سازمان تعاون روستایی با شناسایی تجار معتبر و معرفی کشاورزان متقاضی فروش خرما، واسطه این خرید توافقی است، تاکید کرد:چهار مرکز خرید در شهرستان های میناب، حاجی آباد، بشاگرد و رودان خرید توافقی خرما را بر عهده دارند لذا نخلدارانی که تمایل به فروش توافقی محصول خود دارند به سازمان تعاون روستایی استان و یا ادارات تابعه در شهرستانها مراجعه کنند
 
مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه 37 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت نخیلات می باشند،تصریح کرد: سالانه 150 هزار تن خرما از 50 نوع رقم در استان تولید می شود که 10 نوع آن صادراتی است از این رو هرمزگان به لحاظ سطح زیر کشت نخیلات رتبه دوم و تولید محصول رتبه سوم کشور را دارد.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان