منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
شناسه خبر: 222066
گروه :خبر

قیمت نفت در جریان معاملات امروز ۱۳ سنت افزایش داشت و به ۴۷ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛در حالی که فعالیت های حفاری نفت در آمریکا کند شده و تحلیلگران برآورد کرده اند که با رسیدن قیمت نفت به 50 دلار یا پایین تر، 1.5 تریلیون دلار از طرح های تولید نفت آمریکا صرفه اقتصادی ندارد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

به گزارش رویترز، قیمت نفت از ژوئن 2014 تاکنون به دلیل افزایش تولید جهانی و کند شدن تقاضا تقریبا 60 درصد کاهش یافته است. قیمت ها از ژوئن امسال تاکنون به دلیل کند شدن رشد اقتصادی چین و نگرانی ها در مورد سلامت اقتصاد جهانی، بیش از یک چهارم کاهش یافته است.
تحلیلگران گفتند، قیمت های پایین در حال تاثیر گذاری بر تولید است و فعالیت های حفاری در پروژه های جدید به خصوص در میادین پرهزینه آمریکای شمالی کاهش یافته است.
شرکت های انرژی آمریکا هفته گذشته، برای سومین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری را کاهش دادند. این نشان می دهد که افت اخیر قیمت ها موجب شده تا تولید کنندگان برخی از طرح های تولیدی خود را متوقف کنند و این امر سبب رشد جزئی قیمت ها در روز دوشنبه شده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با 16 سنت افزایش به 44 دلار و 84 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز 13 سنت افزایش داشت و  47 دلار و 60 سنت معامله شد.
گلدمن ساکس اعلام کرد: «تعداد فعلی سکوهای حفاری نشان می دهد که تولید نفت شیل در آمریکا در فاصله سه ماهه دوم تا سه ماهه چهارم امسال در مناطق پرمیان، ایگل فورد، باکن و نیوبرارا به میزان 255 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.»
«افزایش تولید نسبت به سال گذشته تا سه ماهه چهارم 2015، 120 هزار بشکه در روز است که کمتر از ارزیابی 125 هزار بشکه ای ابتدای هفته می باشد.»
تحلیلگران گفتند، افت قیمت ها در دراز مدت تاثیر بیشتری بر تولید خواهد داشت، زیرا تولید کنندگان قادر نیستند به اندازه کافی هزینه های خود را پایین بیاورند.
موسسه وود مکنزی اعلام کرد: «اوپراتورها به دنبال کاهش متوسط 20 تا 30 درصدی هزینه های خود در پروژه های تولید نفت هستند، در حالی که صرفه جویی ها در زنجیره عرضه از طریق کوچک کردن بخش خدمات به طور متوسط تنها حدود 5 تا 10 درصد هزینه ها را کاهش می دهد.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است