منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 178396
گروه :خبر

به دنبال احتمال کاهش تولید نفت آمریکا قیمت جهانی نفت افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۵۸ دلار و ۳۳ سنت معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا با مطرح شدن این احتمال که تولید نفت آمریکا اولین کاهش ماهیانه خود در بیش از 4 سال اخیر را تجربه خواهد کرد، قیمت نفت امروز افزایش یافت، اما تحلیلگران هشدار دادند که با وجود اینکه صادرات نفت چین افزایش یافته، کل بازار نفت همچنان با فزونی عرضه مواجه است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 40 سنت افزایش به 58 دلار و 33 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 42 سنت افزایش یافت و به 52 دلار و 33 سنت رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد تولید نفت شیل آمریکا با 45 هزار بشکه کاهش نسبت به ماه آوریل در ماه ژوئن به 4.98 میلیون بشکه در روز برسد.

این نشان می دهد که تولید نفت در آمریکا از کاهش قابل توجه قیمت نفت تاثیر منفی پذیرفته است.

هرچند بی ثباتی سیاسی در خاورمیانه به افزایش نسبی قیمت ها کمک کرده، اما تحلیلگران می گویند تولید بالای نفت در سطح جهان و بازارهای سهام در حال محدود کردن دامنه رشد قیمت است.

جی پی مورگان در یادداشتی نوشت: «ریسک ژئوپلتیک در بازارهای نفت همچنان بالاست. اما از نقطه نظر عوامل پایه ای بازار، انتظار می رود که عرضه نفت خاورمیانه همچنان بالا باقی بماند.»

در بازار آسیا، چین در ماه مارس 750 هزار تن نفت خام صادر کرد که بالاترین رقم از سال 2006 تاکنون بود. افزایش صادرات نفت چین نشان می دهد که ظرفیت ذخیره دومین وارد کننده بزرگ نفت جهان پر شده است.

تحلیلگران همچنین گفتند، رشد تقاضای چین احتمالاکند تر خواهد شد.

موسسه فیلیپ فیچرز سنگاچور در یادداشتی نوشت: «با توجه به اینکه آمارهای تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه نخست سال فردا منتشر می شود، حتی اگر قیمت ها امروز افزایش پیدا کند، ما تاثیر افزایشی بسیار کمی در بازار می بینیم.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند