منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
شناسه خبر: 243905
گروه :خبر
image492119

رئیس قوه قضائیه بر هماهنگی بین رؤسای سه قوه در کشور تأکید کرد و گفت: قوه قضائیه همواره از دولت حمایت کرده است، البته خط قرمز ما ولایت فقیه است و هر گاه از این خط قرمز عبور شود، حمایت‌ها نیز قطع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در همایش هم‌دلی و هم‌زبانی چالوس، اظهار کرد: امروز نقش جمهوری اسلامی در منطقه و جهان بسیار مهم و غیرقابل انکار است، به‌طوری که دشمنان قسم‌خورده آن هم به اجبار به این نقش اعتراف کرده‌اند.

وی به شعار سال 94 اشاره کرد و افزود: این نام‌گذاری‌ها تشریفاتی نیست، بلکه به نیازهای جامعه در این برهه از زمان اشاره دارد، امروز هم وحدت مردم و هم‌دلی و هم‌زبانی آنان با مسئولان از اقتدار نظام اسلامی در جهان حراست می‌کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دلایل دشمنی دیرینه دولت‌های استکباری با ایران، تصریح کرد: این دشمنی تنها به‌خاطر قدرت نظامی یا اظهارات مسئولان کشور نیست، بلکه به این خاطر است که ایران، نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان جایگزینی در برابر نظام‌های غربی معرفی کرده و در برابر تفکر مدرنیته ایستاده است.

این مسئول لیبرال دموکراسی را زائیده تفکر فردگرایی دانست و خاطرنشان کرد: امروزه در غرب حتی از عقل نیز استفاده ابزاری می‌کنند و اینکه آینده بشر به کجا می‎رود، خیلی مهم نیست.

آملی‌لاریجانی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک نظام سیاسی خاص به‌عنوان جایگزین این تفکر ارائه داد، بیان کرد: نظام اسلامی بیشترین تکیه را بر مردم دارد و از سوی دیگر در زمانی که تمام جهان به‌سمت تفکر سکولاری پیش می‎رود، در اصل دوم قانون اساسی ایران سکولاریته به چالش کشیده می‌شود.

وی ادامه داد: امروزه در جهان غرب فضایی جدید به‌وجود آمده و جمهوری اسلامی در این تغییر نگاه نقشی اساسی ایفا کرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید قرآن را سرلوحه خود قرار دهیم، یادآور شد: امروز در دنیا ما را به بهانه‌هایی مثل نقض حقوق بشر طرد می‌کنند، اما کشوری مانند عربستان سعودی با همه ظلم‌هایی که به مردم خود و یمن و بحرین روا داشته است، مقبول دنیا است.

این مسئول بر هماهنگی بین رؤسای سه قوه در کشور تأکید کرد و گفت: قوه قضائیه همواره از دولت حمایت کرده است، البته خط قرمز ما ولایت فقیه است و هر گاه از این خط قرمز عبور شود، حمایت‌ها نیز قطع می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند