منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
شناسه خبر: 183086
گروه :خبر
1

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان گفت: ضعف در اجرای برنامه‌ ها توسط مراکز یا خانه های بهداشت، ناشی از عدم پایش به موقع و تاثیرگذار مسئول واحد یا کارشناس ستادی و عدم ارائه آموزش‌های موثر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رودان نیوز، حسن نجفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان در نخستین جلسه بررسی عملکرد واحدهای ستادی، اداری و مالی که با حضور معاونان و مسئولان واحدهای مختلف شبکه بهداشت و درمان رودان برگزار شد ، ضمن تقدیر از پرسنل  این اداره به منظور اجرای مناسب برنامه های هفته سلامت، از پایش ماهیانه عملکرد واحدهای ستادی و اداری مالی با هدف آشنایی واحدها با وظایف یکدیگر، ارزیابی و بررسی نقاط ضعف و قوت هر یک از آنها خبر داد.

نجفی، با بیان اینکه پایش ماهیانه عملکرد واحدهای ستادی، اداری و مالی با همکاری معاونان بهداشتی و اجرایی در این شهرستان در حال اجراست، افزود: ارزیابی عملکرد و توسعه مشارکت مراکز بهداشتی در اجرای برنامه هایتدوین شده از جمله اهداف طرح پایش عملکرد است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان، تصریح کرد: گزارشات ماهیانه در ارزشیابی واحدها و نیز سنجش میزان فعالیت مراکز بر مبنای برنامه های عملیاتی و مصوب تأثیرگزار خواهد بود.

وی، خاطرنشان کرد: ضعف در اجرای برنامه‌ ها توسط مراکز یا خانه های بهداشت، ناشی از عدم پایش به موقع و تاثیرگذار مسئول واحد یا کارشناس ستادی و عدم ارائه آموزش‌های موثر است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان در بخش دیگری از این نشست با اشاره به اهمیت طرح ایمن سازی، گفت: برنامه  گسترش ایمن سازی (EPI) با هدف ایجاد مصونیت فعال در کودکان  گروه سنی  زیر یک سال در برابر بیماری های قابل پیشگیری با واکسن، شامل دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، سرخک، فلج اطفال و سل در جهان از سال ۱۹۷۴ و در ایران از سال ۱۳۶۳آغاز شده است.

نجفی، ایمن سازی دوران کودکی را یک سرمایه گذاری جهانی برای نجات زندگی میلیون ها انسان در دنیا برشمرد و گفت: از زمان شروع برنامه گسترش ایمن سازی و با اجرای طرح واکسیناسیون، برخی از بیماری ها ریشه کن، حذف و به مرحله کنترل در آمده اند.

وی به فعالیت های انجام شده در خصوص ایمن سازی در این شهرستان نیز اشاره و تصریح کرد: آموزش، انجام واکسیناسیون روتین کودکان و گروه های هدف و بررسی گزارش عوارض ناشی از واکسن ها، از جمله برنامه های اجرای طرح واکسیناسیون در این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودان در پایان با بیان اینکه جدیت در اجرای برنامه نظام مراقبت برای بیماریهایی از قبیل سرخک و فلج شل حاد باعث شد که در سال ۱۳۹۳ این مرکز به استانداردهای استانی و کشوری نزدیک شود، گفت: کشف ۱۸ مورد مشکوک به بیماری سرخک، کشف یک مورد مشکوک به فلج شل حاد و کشف یک مورد بیماری دیفتری و سیاه سرفه از فعالیت های واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در سال گذشته است.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند