منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
شناسه خبر: 285901
گروه :خبر
13940231000154_PhotoA
 

بیش از ۳۰ نفر از سران شرکت‌های مطرح فناوری در نامه به کنگره:

قوانین تبعیض‌آمیز کنگره در زمینه روادید، به زیان شرکت‌های آمریکایی است

بیش از ۳۰ نفر از سران شرکت‌های مطرح فناوری در نامه‌ای به کنگره آمریکا سخت‌تر کردن قوانین روادید آمریکا برای شهروندان برخی از کشورها، از جمله ایران را تبعیض‌آمیز خوانده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیش از 30 نفر از رهبران شرکت‌های تجاری در آمریکا روز سه‌شنبه در نامه‌ای به کنگره این کشور خواستار ابطال قوانین تبعیض‌آمیز ویزای ورود به آمریکا برای شهروندان برخی از کشورها، از جمله ایران شدند.

قانونی که کنگره آمریکا چند ماه پیش به تصویب رساند، شهروندان 38 کشور دنیا را ملزم می‌کند در صورت سفر به کشورهای ایران، عراق، سوریه یا سودان برای صدور روادید ورود به آمریکا اقدام می‌کنند.

قبل از این قانون، شهروندان این 38 کشور عمدتاً اروپایی می‌توانستند بر اساس توافقی دو جانبه، بدون نیاز به اخذ روادید اقدام به سفر به آمریکا، تا حداکثر 90 روز بکنند.

رهبران شرکت‌های تجاری قانون جدید آمریکا را «تبعیض‌آمیز» خوانده و اذعان کرده‌اند این قانون باعث تضعیف مزیت رقابتی در میان شرکت‌های آمریکایی، در برابر شرکت‌های رقیب شده است.

«جک دورسی»، مدیر عامل اجرایی شرکت توئیتر، «اد کاتمول»، رئیس شرکت پویانمایی رایانه‌ای «پیکسار»، «جف اسکال»، رئیس سابق شرکت «ایبی»، همراه با حدود 30 نفر از مدیران شرکت‌های فناوری و سرمایه‌گذاران روز سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به کنگره آمریکا اعتراض خود به تغییرات جدید اعمال شده در قانون روادید آمریکا را مطرح کرده‌اند.

آنها در بخشی از این نامه می‌نویسند: «اعتراض خود را با همان شدتی ابراز می‌کنیم که اگر کنگره برای شهروندان بر اساس دین یا رنگ پوستشان برگه سفر صادر کرده بود، چنین می‌کردیم.»

سران شرکت‌های فناوری خاطرنشان کرده‌اند قوانین جدید با ایجاد «تأخیرهای اداری» از مزیت رقابتی شرکت‌های آمریکایی در برابر شرکت‌های رقیب، می‌کاهد.

چندین نفر از سرمایه‌گذاران و مدیران ایرانی – آمریکایی شرکت‌های مذکور نیز از جمله امضاکنندگان این نامه بوده‌اند.

«علی پرتوی»، سرمایه‌گذار ایرانی – آمریکایی و یکی از از مشاوران شرکت‌های نوپا که از جمله بانیان این نامه بوده گفت امضاکنندگان آن، به ویژه از تبعیض‌های اعمال شده در حق جامعه آمریکایی‌های ایرانی‌تبار آزرده‌خاطر شده‌اند.

پرتوی گفت: «سطوح مدیران ارشد، مدیران میانی . مدیران پایین‌دستی سیلیکون‌ولی، پر از ایرانی‌ها هستند.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است