منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۸
شناسه خبر: 238676
گروه :خبر
image478398

دولت یازدهم که پررنگ ترین وزارت خانه اش وزارت امور خارجه است نمی خواهد این فرصت را برای انتخابات از دست بدهد حتی اگر مردم نتایجی از برجام را در زندگی و معیشت خودنبینند، این دولت سعی دارد مشی و روش مهدی بازرگان را در پیش گیرد، کسی که به مصدقی بودن افتخار می‌کند و در اساسنامه حزب متبوع خود می‌نویسد ما مصدقی هستیم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حالی که هنوز مردم در انتظار نتایج وعده داده شده پسا توافق هستند قهرمان سازی از ظریف با اهداف سیاسی و انتخاباتی ادامه دارد پیش از این روحانی  کار ظریف را در مذاکرات هسته ای بالاتر از خون شهدا دانسته بود که مورد انتقاد قرار گرفت.

همچنین تشبیه مذاکرات هسته ای به  واقعه عاشورا و نسبت دادن قیام عاشورا به مذاکره با دشمن و همچنین عمل ظریف با توجه به حساسیت ویژه مسلمانان و غیر مسلمانان به عمل امام حسین(ع) تشبیه  شد که حتی اگر تیم مذاکره کننده هسته ای بنا به مصلحت این مذاکرات را انجام داده و به پایان رسانده باشد باز هم این تشبیه تنها رنگ و بوی سیاسی دارد.

 گاهی این تشبه ها چنان شتاب زده بود که از حد فراتر می رفت که باعث ضربه به ظریف می شد تشبیه وی به مصدق برای پررنگ کردن نقش ظریف به عنوان یک قهرمان ملی بود اما در نهایت با توجه به رفتارهای اشراف گرایانه مصدق مقایسه اشتباهی بود.

پس از دیدار و مصافحه محمد جواد ظریف و باراک اوباما در سازمان ملل، جریان رسانه ای حامی و منتسب به دولت پیش از آنکه هجمه ها و موج انتقادات نسبت به این اقدام خلاف موازین ملی وزیر امور خارجه اوج گیرد، در اقدامی پیش دستانه تلاش نمود تا از ظریف یک قهرمان ملی بسازد و او را بابت عمل ناصوابی که انجام داده است تبرئه سازد، و با توصل به ایه و حدیث این کار را توجیه کنند.

دولت یازدهم  که پررنگ ترین وزارت خانه اش وزارت امور خارجه است نمی خواهد این فرصت را برای انتخابات از دست بدهد حتی اگر مردم نتایجی از برجام را در زندگی و معیشت خود نبینند، این دولت سعی دارد مشی و روش مهدی بازرگان را در پیش گیرد، کسی که به مصدقی بودن افتخار می‌کند و در اساسنامه حزب متبوع خود می‌نویسد ما مصدقی هستیم.

تشبیه ظریف به امیر کبیر و برجام را فتحی مانند فتح خرمشهر دانستن و ساخت تندیس ظریف از دیگر اقدامات قهرمان سازی ظریف بودند و آخرین اقدام تشبیه عمل ظریف در مذاکرات هسته ای  به عمل پیامبر بود.

هاشمی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه دومین همایش گردهمایی سفرا و نمایندگان ایران در خارج از کشور در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه :تایید برجام در مجلس نشان می‌دهد که اقدامات تیم مذاکره براساس منافع نظام، و مخالفت‌های برخی‌ها فقط برای اهداف سیاسی بوده است.

همچنین وی عمل ظریف در مذاکرات هسته ای را به شیوه عمل پیامبر دانست و رفتارهای دولتمردان سیاست خارجی در برابر گستاخی های عربستان را با نقل خاطراتی همیشگی از امام (ره) توجیه کرد.

هاشمی در حالی تایید برجام در مجلس را نشان از درستی برجام می داند که  برجام با عبور از قانون در مجلس تصویب شد گذشته از این در حالی که منتقدان برجام بعد از تایید در مجلس و نامه مشروط رهبری همگام با منافع ملی در حال حرکت هستند و خواستار انجام برجام بر اساس خواست رهبری مخصوصا در بخشی نظارتی  وتعهد کتبی هستند هاشمی رفسنجانی نقدهای وارده به برجام را سیاسی کاری می داند در حالی که تقریبا نقدهای مطرح شده در برجام که به شیوه قانونی مرتفع نشد در نامه رهبری جزء شرایط اجرای برجام بود.

البته این قهرمان سازی های انتخاباتی دیگر برای مردم قابل توجیه نیست و زمان آن گذشته است و مردم در این برهه از زمان منتظر نتایج به دست آمده توسط این قهرمان هستند، اما گویا برخی ها چنان تشنه انتخابات پیش رو هستند که با فرافکنی و فرار رو به جلو می خواهند مردم را تا انتخابات با هر گفته و عملی هم که شده در انتظار نگه دارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
موج بیداری اسلامی در دنیا را مرهون آرمان های امام راحل(ره) می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود