منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
شناسه خبر: 274875
گروه :خبر
13940601000043_PhotoA

تیم ایران با 87 امتیاز در نخستین دوره مسابقات کونگ‌فوتوآی قهرمانی آسیا قهرمان شد و تیم افغانستان با ۴۱ امتیاز به مقام دوم و تیم پاکستان با ۲۱ امتیاز به مقام سوم دست یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مسابقات آسیایی کونگ‌فوتوآ در رشته‌های مایانا، گیلما و دوچوب از روز گذشته به‌صورت رسمی در شهرستان قصرشیرین با حضور ورزشکاران و تیم‌های مختلف کشورهای آسیایی و مسئولان کشوری و استانی ورزش و جوانان آغاز شد.

مسابقات کونگ‌فو آسیا در بخش مردان در شهرستان قصرشیرین آغاز شده و 120 ورزشکار در این رقابت‌ها حضور یافته‌اند که این مسابقات امروز با رقابت فینالیست‌های این رقابت‌ها پایان یافت.

مسابقات کونگ‌فوتوآ در بخش بانوان آسیا با قهرمانی ایران به‌کار خود پایان داد و مجمع آسیایی کونگ‌فو با حضور رؤسای فدراسیون کونگ‌فو 24 کشور آسیایی در قصرشیرین برگزار شد تا رئیس و هیئت‌رئیسه کونگ‌فوتو‌آی آسیا مشخص شود.

نخستین دوره مسابقات کونگ‌فوتوآی قهرمانی آسیا با شرکت نهایی 22 کشور عصر امروز در گروه مردان پایان یافت و تیم کشورمان با 87 امتیاز قهرمان شد، تیم افغانستان با 41 امتیاز دوم و تیم پاکستان با 21 امتیاز سوم شد.

ورزشکاران کشورمان پنج مدال طلا در رشته مایانا کسب کردند تا در هرسه بخش مایانا، گیلما و دوچوب مردان تیم ملی کشورمان به قهرمانی دست پیدا کنند و در نهایت هشت مدال طلا و یک مدال برنز برای کشورمان به‌دست آمد.

امین عباسی‌زاده از ایران در وزن منفی 60 کیلوگرم طلا گرفت، دیگر نماینده کشورمان در وزن منفی 65 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت وکیل سلیمی مدال طلای وزن منفی 70 کیلوگرم بخش مایانا را از آن خود کرد.

 ورزشکار وزن منفی 75 کیلوگرم کشورمان در بخش مایانا به مدال طلا رسید و حسن علی‌زاده نیز ورزشکار طلایی وزن منفی 80 کیلوگرم این بخش در مسابقات آسیایی کونگ‌فوتوآ بود.

تیم ملی مردان کشورمان نیز بعد ازظهر امروز در رشته گیلمای با به‌دست آوردن 2 مدال طلا به مقام قهرمانی رسید که شهرام حقی ورزشکار شرکت‌کننده کشورمان در وزن منهای 80 کیلوگرم این رشته گردن‌آویز طلا را کسب کرد، ورزشکار کشور سوریه به مقام دوم و شرکت‌کنندگان کشورهای لبنان و پاکستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

ساسان آقاقاضیانی از ایران در وزن 70 کیلوگرم این رشته موفق به کسب مدال طلا و قرار گرفتن در جایگاه قهرمانی شد و باختیف گیلمف از قزاقستان دوم و رسولی از افغانستان و اروز لاچوف از تاجیکستان سوم مشترک شدند.

ورزشکاران ملی‌پوش ایران در رشته دوچوب با یک مدال طلا و یک مدال برنز عنوان قهرمانی این بخش را نیز کسب کردند تا در کنار ورزشکاران زن و ملی‌پوشان رشته گیلمای مدال‌های قهرمانی را تکمیل کنند.

محمدرضا عابدی شرکت‌کننده کشورمان در وزن منهای 65 کیلوگرم رشته یاد شده در جایگاه قهرمانی ایستاد، نایب‌قهرمانی به ورزشکار کشور قزاقستان و مقام سوم مشترک به ورزشکاران کشورهای قرقیزستان و پاکستان رسید.

ورزشکار کشور افغانستان در وزن 60 کیلوگرم رشته مذکور اول، شرکت‌کننده کشور پاکستان دوم و نمایندگان کشورهای ایران (امیرحسین رضاقلی) و قرقیزستان سوم شدند.

براساس این گزارش، استقبال مردم و شهروندان از مسابقات آسیایی کونگ‌فوتوآ (زنان و مردان) بسیار زیاد بود و تدابیر لازم برای برگزاری مطلوب مسابقات یاد شده اندیشیده شده بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد