منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 368752
گروه :خبر
img_5045

فرماندار سیریک اظهار کرد: قلم، سرچشمه تمدن‏‌های بشری و منشأ پیشرفت و تکامل علوم، و بیداری اندیشه‌­ها و افکار و شکل گرفتن مذاهب، و منشأ هدایت و آگاهی بشر بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، شهرستان سیریک دارای 10 نویسنده و پژوهشگر است و تاکنون بیش از 26 کتاب در زمینه های علمی ، ادبی ، شعر ، داستان، مذهبی ، فرهنگی هنری، تاریخ و جغرافیای شهرستان و استان هرمزگان کتاب  چاپ و منتشر شده است.

میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در همایش تجلیل از اصحاب قلم شهرستان سیریک گفت: فلسفه وجودی قلم و نگاشتن، برقرای ارتباط میان مکتب­‌ها، آموختن تجربه‌­ها و تعالی اندیشه­‌هاست و تأثیر قلم، ماندگارتر، تأثیرگذارتر و عمیق­‌تر از هر ابزار دیگری برای پیام رسانی و پیام آوری برای بشریت است.

فرماندار سیریک اظهار کرد: قلم، سرچشمه تمدن‏‌های بشری و منشأ پیشرفت و تکامل علوم، و بیداری اندیشه‌­ها و افکار و شکل گرفتن مذاهب، و منشأ هدایت و آگاهی بشر بوده است.

وی تصریح کرد:  قلم، حافظ علوم و معارف، پاسدار افکار اندیشمندان، حلقه اتصال فکری علما، و پل ارتباطی گذشته و آینده است و حتی ارتباط آسمان و زمین نیز از طریق لوح و قلم حاصل شده است.

فرماندار سیریک بیان کرد: قلم ابزاری است که انسان‏‌های جدا از هم از نظر زمان و مکان را پیوند می ‏دهد و به طوری که گویی همه متفکران اعصار گذشته را که در تمام نقاط زمین به سر می ‏برند در یک کتابخانه عظیم، جمع می‌‏بینیم.

وی یادآور شد: بدون تردید پیشرفت‏‌ها، امتیازها و مزایای علمی، دینی، ادبی و فکری که جوامع پیشرفته کنونی از آن برخوردارند همه به نوعی مرهون کوشش و نگارش نویسندگان دیروز است و چشم‏ اندازهای امیدبخشی که در آیینه تصورات بشرِ نقش می‌‏­بندد یقیننا به تلاش نویسندگان بشردوست امروز وابسته است.

بمناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی با حضور فرماندار سیریک  از 10 نفر از نویسندگان، محققان و پژوهشگران و اصحاب قلم شهرستان سیریک با اهدای هدایا و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد