منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۴۶
شناسه خبر: 198124
گروه :خبر
832668

رسیدن خشکسالی به قلب بشاگرد موجب قطعی ۲۴ ساعت آب بدون اطلاع رسانی قبلی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، همه ساله در فصل تابستان مردم روستاهای شهرستان بشاگرد علاوه بر تحمل رنج گرمای سوزان، رنج بی آبی در لوله های آب شرب روستایی نیز بر دردهای آنان افزوده و متاسفانه علیرغم اینکه سالها با این مشکل مواجه هستیم، بازهم با رسیدن فصل تابستان مشاهده می شود که عملا اقدام موثری جهت حل این مشکل صورت نگرفته است.

 

در برخی از روستاها بخصوص در بخش گافر وپارامون شهرستان بشاگرد مردم با مشکل کم آبی و بی آبی مواجه هستند، روستاهای این بخش که همه ساله با این مشکل مواجه هستند حال نیز بدین مشکل گرفتار شده اند.

 

در بسیاری از روستاهای شهرستان بشاگرد دیده می شود که حتی لوله کشی آب هم ندارند و آب مورد نیاز خود را با رنج و تحمل پیاده روی های طولانی و طاقت فرسا از رودخانه و چشمه ها تهیه می کنند.

 

روستاهای شهرستان بشاگرد بطور کلی دچار کم آبی می باشند که نیاز به پیگیری جدی مسئولین این شهرستان و مسئولین آب و فاضلاب استان و کشور را دارد.

 

این بی آبی مطلق، وضعیت معیشتی مردم روستاهای شهرستان بشاگرد را با چالش های بسیاری مواجه کرده است. گرمای شدید هوا، عدم استفاده از وسایل سرمایشی مطلوب و از همه مهم تر فقدان آب آشامیدنی سالم وضعیت بسیار بحرانی را برای ساکنین این منطقه به وجود آورده است .

 

شایان ذکر است این مشکل فقط مربوط به امسال نیست و در سال های قبل نیز مردم این مشکل را داشتند. نکته قابل توجه این است که در رسانه ها هیچگونه بازتابی را به همراه نداشته است.

 

n00004470-r-b-006

 

مشکل کم آبی دیروز به قلب شهرستان بشاگرد نیز رسید و آب شهر سردشت به مدت ۲۴ ساعت بدون هیچگونه اطلاع رسانی قطع شد، که این امر موج اعتراضات شدید مردمی را به همراه داشت.

 

بی آبی در مرکز شهرستان بشاگرد به اندازه ای بود که مردم این شهر برای وضوع گرفتن مجبور بودن مثل بسیاری از روستاهای این شهرستان به چشمه ها پناه ببرند یا برای خرید آب معدنی هزینه بپردازند.

 

این بی آبی فقط مختص به یک شبانه روز نبود بلکه اکثر محلات شهر سردشت در بیشتر ساعات شبانه روز مشکل بی آبی و کم آبی را دارند.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان