منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۲
شناسه خبر: 212323
گروه :خبر
13920222000444_PhotoA
 

به دلیل محدودیت در تولید برق صورت گرفت

قطع روزانه برق مازندران از ساعت ۱۱ تا ۱۸

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اعلام اینکه کمبود نقدینگی مشکل اصلی شرکت توزیع برق مازندران است، گفت: به ناچار روزانه از ساعت 11 تا 18 بعد از ظهر خاموشی در مناطق مختلف داریم تا شبکه پایدار بماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قاسم شهابی درباره افزایش خاموشی برق در برخی از ساعات شبانه‌روز اظهار کرد: گرمای زیاد و مداوم فصل تابستان در مازندران مصرف برق در استان به اوج رسید که نسبت به سال گذشته با 120 مگاوات افزایش مصرف روبه‌رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه در تولید، انتقال و پست‌های فوق توزیع به‌صورت پراکنده در حوزه توزیع برق دچار مشکلات هستیم، افزود: با توجه به محدودیت، توان تولید برق ممکن نیست به ناچار روزانه از ساعت 11 تا 18 بعد از ظهر خاموشی در مناطق مختلف داریم تا شبکه پایدار بماند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اضافه کرد: با توجه به محدودیت در تولید برق حدود 50 تا 250 مگاوات خاموشی می‌دهیم تا پایداری و تجهیزات توزیع با آسیب مواجه نشود.

این مسئول مشکل اصلی در شرکت توزیع برق مازندران را کمبود نقدینگی و بدهی سنگین به پیمانکاران و فروشندگان دانست و گفت: شرکت توزیع برق مازندران با توجه به بدهی 40 میلیارد تومانی به پیمانکاران 50 میلیارد تومان از مشترکان برق طلب‌کار است.

شهابی با بیان اینکه حدود 17 میلیارد تومان طلب شرکت توزیع برق مازندران از ادارات و شرکت‌های دولتی و غیردولتی است، ادامه داد: کل مطالباتی که از مشتریان دریافت می‌شود به حساب دولت واریز شده و فقط حدود 20 درصد به حساب شرکت توزیع برق مازندران واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شرکت توزیع برق بین درآمد و هزینه فاصله زیاد است، تصریح کرد: مشترکان از کل بهای برق مصرفی که پرداخت می‌کنند، فقط یک سوم برق تمام شده معادل 30 تا 35 درصد به شرکت توزیع برق برگشت داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه عمده مشکلات شرکت توزیع برق در بحث اعتباری بعد از هدفمندی یارانه‌های ایجاد شد، افزود: بازسازی و بهسازی شبکه‌های فرسوده مازندران نیازمند اعتبار 100 میلیارد تومانی بوده که سالانه حدود 12 میلیارد تومان به استان اختصاص می‌یابد که با این میزان اعتبار ترمیم شبکه‌ها زمان‌بر است.

شهابی با اعلام اینکه مازندران یک‌میلیون و 200 هزار مشترک برق دارد، گفت: 22 درصد مصرف برق از سوی مشترکان صنعتی، 13 درصد کشاورزی، 45 درصد خانگی، هشت درصد تجاری و 12 درصد دولتی را شامل می‌شوند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است