منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۵
شناسه خبر: 362236
گروه :خبر
bimmarestan-zanan-hospital

بیمارستان خلیج فارس بندر عباس به عنوان تنها بیمارستان دولتی خدمات تخصصی زنان و زایمان را ارائه می دهد که در ماههای اخیر با ادغام بیمارستان فرسوده شریعتی و ازدحام بیماران سراسر استان این بخش در وضعیت نامطلوبی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛تامین بهداشت و درمان یکى از نیازهاى اساسى و حیاتى جوامع انسانی از ابتدا تا کنون است لذا تمرکز تمامی سیاست ها و دولت ها بر بهداشت و درمان معیار رشد و توسعه یافتگی می باشد.

براساس آمارها در کشور ما  بیش از 5 درصد تولید ناخالص ملی و 10–5 درصد هزینه های دولت به بخش بهداشت و درمان تخصیص یافته از این رو  بیمارستان ها به عنوان بزرگترین و پر هزینه ترین واحد عملیاتی نظام درمان از اهمیت ویژه ای برخوردارند و تقریباً حدود 80–50 درصد هزینه کل بهداشت و درمان را به خود اختصاص داده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی نیز  در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «سلامت» را به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ کردند که ارتقاء شاخص‌های سلامت،تدارک خدمات توسط ارائه کنندگان خدمت در بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی،افزایش کیفیت و ایمنی خدمات و مراقبت‌های سلامت با استقرار و ترویج نظام حاکمیت بالینی و افزایش سهم سلامت، متناسب با ارتقاء کیفیت از نکات قابل تعامل این ابلاغیه بود.

در استان هرمزگان حدود 67هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند  که ازخدمات درمانی این سازمان استفاده می کنند و استانی که عنوان پایتخت اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده در زمینه بهداشت و درمان دچار ضعف ها و کاستی های شدیدی می باشدکه موجب شده مردم هرمزگان برای انجام امور درمانی خود به استان های همجوار مانند یزد، کرمان و شیراز مراجعه نمایند.

استان هرمزگان با وجود درآمدهای کلان و نقش مهم هرمزگان در اقتصاد کشور از بیمارستان فوق تخصصی زنان و زایمان محروم می باشد این درحالی است که به دلیل فقدان امکانات درمانی درشهرستان ها مردم اقصی نقاط استان مجبورند به بندرعباس مراجعه می کنند و این امر گلایه مردم هرمزگان را موجب شده است.

بیمارستان شریعتی بندرعباس تنها مرکز تخصصی و آموزشی استان بود که در ماههای اخیر به دلیل فرسودگی ساختمان به بیمارستان خلیج فارس انتقال یافت

ساختمان بیمارستان شریعی که قدمتی دیرینه دارد و خدمات گوناگونی مانند کنسولگری، بیمارستان عمومی و بیمارستان اعصاب و روان را در خود تجربه کرده که در نهایت در سال ۱۳۶۷ به بیمارستان تخصصی زنان و زایمان تغییر یافت .

با توجه به فرسودگی ساختمان فعلی بیمارستان شریعتی در اواخر سال 94 با موج انتقاد مسئولان این مرکز درمانی به بیمارستان خلیج فارس انتقال یافت که در نهایت به دلیل نارضایتی پزشکان و اعتراضات مردم در ارائه خدمات مطلوب به ساختمان شریعی بازگشت.

اما دیری نپاید که مجددا بیمارستان در اردیبهشت سال جاری با تفاهم وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی و افزایش 150 تخت استاندارد زنان و زایمان به طور کامل به بیمارستان خلیج فارس انتقال می‌یابدتا کلیه خدمات اعم از بیماری‌های زنان، خدمات و مراقبت‌های بارداری و زایمان و تصویربرداری و سایر خدمات تا اطلاع ثانوی به صورت تجمیعی در بیمارستان خلیج فارس ارائه می‌شود.

با جابجایی این بیمارستان و استفاده از امکانات بیمارستان خلیج فارس انتظار می رفت خدمات بهتر و با استانداردهای بالا به مردم استان هرمزگان ارائه شود.

بیمارستان  خلیج فارس بندر عباس به عنوان تنها بیمارستان دولتی استان که خدمات تخصصی زنان و زایمان را ارائه می دهد در ماههای اخیر با ادغام بیمارستان فرسوده شریعی شاهد ازدحام زیادی از بیماران سراسر استان است که موجب شده بیماران این بخش در وضعیت نامطلوبی قرار گیرند.

در دولت تدبیر نیز با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش هزینه های زنان  زایمان  بیماران هرمزگانی این بیمارستان را به بیمارستان های غیر دولتی که هزینه های نجومی دریافت می کنند، ترجیح می دهندو موجب شده تا مشکل کمبود تخت در این مرکز درمانی بیداد  کند .

 پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق

بیمارستان خلیج فارس تنها مرکزدرمانی فوق تخصصی و دولتی زنان وزایمان   است که بیماران سراسر استان به این مرکز مراجعه می کنند که با وجود پزشکان فوق تخصص زنان به دلیل کمبود امکانات و فضای مناسب قادر به ارئه خدمات مطلوب نمی باشد که این امر گلایه پزشکان و مردم هرمزگان را موجب شده است.

پروژه بیمارستان جامع زنان با ظرفیت 140 تختخواب در 3 طبقه و با مساحت 6 هزار و 570 مترمربع با بیش از 21 میلیارد ریال برآورد هزینه که قرار است به عنوان مرکز تخصصی بیمارستانی زنان استان ارائه خدمات نماید در ماههای اخیر در کما فرو رفته و عملیات احداث این پروژه حیاتی متوقف شده است.

گرچه احداث این مرکز درمانی از پروژه های مهم استان است ولی تکمیل شدن این پروژه به درازا انجامیده و مردم استان هرمزگان از این بابت گلایه مند می باشند.

باتوجه به نیاز ضروری شهرستان به مرکز درمانی وبیمارستان عمومی، امید آن می رود که مسئولین ذیربط، ضمن توجه ویژه به این ضرورت، به منظور راه اندازی وبهره برداری هرچه سریعتر اقدامات لازم را بعمل آورند و موانع احتمالی را برطرف نمایند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند