منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
شناسه خبر: 290645
گروه :خبر
IMG_0069

استان هرمزگان با برخورداری از موقعیت منحصر به فرد اقتصادی برابر با 11 استان برای کشور درآمد زایی دارد که با این حال سهم هرمزگان و هرمزگانی از درآمدزایی کلان بسیار ناچیز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ استان هرمزگان با وجود منابع و ذخایر عظیمی همچون  دسترسی به آبهای آزاد، بنادر تجاری، مناظق آزاد کیش و قشم، پالایشگاه های نفت و گاز، مجتمع های کشتی سازی ، فولاد و آلومنیوم ،صنعت صیادی و ترانزیت کالا به سایر نقاط دنیا نقش غیرقابل انکاری در اقتصاد کشور دارد.

هرمزگان با برخورداری از  موقعیت منحصر به فرد اقتصادی برابر با 11 استان برای کشور درآمد زایی دارد که میزان درآمدهای حاصله این استان هرساله از رقم پیش بینی شده فزون تر است با این حال سهم هرمزگان و هرمزگانی از درآمدزایی کلان بسیار ناچیز است و طبق قانون درآمدهایی که باید به استان اختصاص داده شود از هرمزگان دریغ می شود.

 

جاسم جادری ، استاندار هرمزگان مکررا در جلسات خود از مسولان و وزا خواستار اختصاص درآمدهای حاصله استان برای برخورداری مردم از این اعتبارات بوده است تلاش های مقام عالی استان برای جذب سرمایه همچنان ادامه دارد.

 

بندر و دریا رویای اقتصاد و اخرین تجهیزات رفاهی را در افکارش مردم تداعی می کندوامید برخوردای از امکانات رفاهی و درآمدهای کلان باعث ورود نیروهای کار از سایر استان ها می شود  در حالی که رشد شهرسازی بندر عباس به عنوان یک شهر تجاری در سالهای اخیر به نوعی مغفول مانده است .

 

از سال گذشته با حضور مسولان ارشد کشور در استان نوید بهسازی شهری را داشت اما درحال حاضر استان هرمزگان به ویژه شهرستان بندرعباس با مشکلات عدیده ای در بخش راه های مواصلاتی دست و پنجه نرم می کند.

 

به‌ علت‌ عدم تخصیص بودجه از سوی دولت عملیات اجرایی تمامی پروژه های عمرانی استان هرمزگان به ویژه شهرستان بندرعباس  متوقف شده است.

 

با وجود آنکه وضعیت فعالیت در استان هرمزگان مطلوب است و فعالیت های اقتصادی با رونق به کار خود ادامه می دهند درحال حاضر عملیات اجرایی پروژه عمرانی و عملیات بهسازی جاده های شهری  پل های روگذر به علت کمبود اعتبار متوقف مانده است.

عدم تامین اعتبارجهت تکمیل پروژه بصورت کامل خسارات و  تاثیرات نامطلوبی  برسایر اجزا پروژه دارد  و موجب بهره برداری نامناسب پروژه می گردد.

 

در حالی که روزهای پایانی سال 94را طی می کنیم و طی روزهای آینده شاهد حضور  حجم زیادی از مسافران  نورزی به استان هستیم پروژه های نیمه تمام شهری باعث ایجاد مشکلات ترافیکی و تردد گردشگران خواهد شد.

 

امید می رود با تخصیص اعتبار باقیمانده از سوی وزارت راه و شهرسازی در باقیمانده اتمام عملیات عمرانی شهری انجام و شاهد کاهش ترافیک حوزه شهری و مشکلات ناشی از پروژه های نیمه تمام شهری شویم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی