منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
شناسه خبر: 355069
گروه :خبر
photo_2016-09-22_22-37-57
 

وقتی نگاه به هنرمندان خصمانه است؛

قطار هنر بستک در کدام ایستگاه سنگ باران می‌شود؟

رئیس مجمع هنرمندان بستک با اشاره به لغو غیر قانونی نمایشی از گروه انتیکه بستک از سوی اداره کل ارشاد هرمزگان؛ گفت: قطار هنر بستک هرگاه به مرکز استان رسیده سنگ باران شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سبحان جامه دار رئیس مجمع هنرمندان بستک و مسئول انجمن عکاسان بستک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به لغو نمایشی از گروه انتیکه بستک از سوی اداره کل ارشاد هرمزگان ؛ افزود: لغو اجرای عموم نمایش« ای کاش اسلحه ها هم خواب می دیدند» به کارگردانی آرش بزم از گروه انتیکه بستک از جانب اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کاملاً غیر قانونی و غیر منصفانه بود.

 

مسئول مجمع هنرمندان بستک در ادامه اضافه کرد: سه مورد از دلایل لغو اجرای عموم به منزله ی دخالت در کارگردانی محسوب شده و غیرحرفه ای مطرح شده است و سه داور بازبینی که به بستک آمده بودند موارد مطرح شده در نامه اصلاحیه برای اجرای عموم را از جانب خودشان رد کرده اند.

 

جامه‌دار ادامه داد: معاون اداره فرهنگ و ارشاد هرمزگان این موضوع را برای جوانان فعال عرصه ی هنری شهرستان بستک توضیح دهید که یکی از دلایل عدم صدور مجوز طبق گفته ی کارشناس فرهنگی اداره عدم حضور شما در اداره در وقت رسمی بوده است تا اینکه اجرا این گروه به تعویق بیفتد ، چه وظیفه ای مهمتر از خدمت به گروه نوپا،جوان و درخشان انتیکه بستک بود؟

 

هنرمند بستکی افزود: معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرعباس باید دلیل لغو این نمایش را به اعضای گروه انتیکه توضیح دهد و موظف به پاسخگویی باشد ، موضوع نگاه خصمانه از جانب اداره کل نشینان از پیش از جشنواره تا به حال را برای ما شفاف سازی کنند.

 

این مسئول انجمن عکاسان بستک به سه مورد مطرح شده در نامه اصلاحیه اشاره کرد و گفت: در نامه اصلاحیه سه مورد مطرح شده است که شامل ، ارائه تصویری شفاف و روشن تر در اجرا از شخصیت ها  و حذف و اصلاح صحنه های تکراری و زمان های مرده نمایش و همچنین تقویت دراماتیک با پررنگ تر کردن انگیزه ها و موانع دراماتیک بوده است که قطعاً متخصصین هنر تئاتر استان این سه موضوع از جانب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اداره ارشاد هرمزگان و عدم مشورت با داوران بازبین را آن هم برای اجرای عموم در بستک منطقی نمی دانند.

photo_2016-09-22_22-37-57

وی ادامه داد: معاون اداره ارشاد هرمزگان گروه را محکوم به عدم رعایت موارد اصلاحیه بازبینی در جشنواره کرده اند درصورتی که تمامی موارد اصلاحیه مطرح شده به دقت بررسی و براساس مستندات ، نمایش اجرا شده در جشنواره طبق این موارد اجرا شده است که این محکومیت به هیچ وجه برای اعضای این گروه قابل درک و پذیرش نخواهد بود.

 

 

جامه دار با بیان اینکه قطار هنر بستک هرگاه به مرکز استان رسیده است سنگ باران شده است اینبار واگن تئاتر از این تنگ نظری ها لطمه خورده است تاکید کرد: امروز هنر و هنرمندان بستکی بیدارند ، جوانان فعال عرصه تئاتر بستک از هنرمندان عرصه ی تئاتر استان درخواست یاری دارند و امروز بنده به عنوان مسئول مجمع هنرمندان بستک و جوان علاقه مند و فعال عرصه ی فرهنگی و هنری استان در استان خودم احساس غریبی کرده ام،هنرمندان یاری کنید این حس از دوش هنرمندان بستکی برداشته شود.

 

فعال فرهنگی و هنری هرمزگان اظهار کرد: دوستان اداره کل نشین درست است که هنرمندان ما در بستک از روابط موجود در مرکز استان بی اطلاع اند اما حاضر به پذیرش نگاه خصمانه شما هم نخواهند شد و امروز بنده ،آرش بزم،مهران محمودزاده،کوروش سلمانی،ابراهیم پشتکوهی،محمد سایبانی،حسن اماسه،حسین کریمی،رضا غریب زاده دریایی،مجبد سرنی زاده،علیرضا داوری و…مسئولیم تا دینمان را به هنر تئاتر بستک در مرکز استان ادا کنیم.

 

 

مسئول مجمع هنرمندان بستک خطاب به معاون فرهنگی اداره ارشاد بندرعباس افزود: محض اطلاعتان عرض می کنم ،امروز آرش بزم پس از عملکرد غیرقانونی و نابخردانه شما اعلام خستگی و بی انگیزگی کرد ما این را از چشم شما میبینیم بهایش را باید بپردازید.

 

وی بیان کرد: معاون اداره ارشاد هرمزگان از خود سوال کنید که آیا تا به حال یکبار به این گروه کمک مادی کرده اید ؟ آیا برای تامین هزینه هایشان تدبیری اندیشیده اید ؟ اگر بودجه ندارید از لحاظ معنوی حمایتشان کنید نه اینکه سنگ اندازی کنید که اجرای عمومشان تنها منبع درآمدی و تامینی هزینه هایشان را هم قطع کنید.

 

 

این هنرمند بستکی بیان کرد: اکنون مردم شهر بستک در حمایت از هنرمندانشان از این موضوع رنجیده اند ، تئاتر در بستک و فرهنگ تئاتر بینی در بین مردمان بستک درخت بی ریشه ای نیست که به دست کسانی بخواهد قطع و خشک شود و معاون اداره ارشاد بندرعباس و مدیرکل اداره ارشاد هرمزگان باید از جوانان هنرمند بستکی و مردم بستک عذرخواهی کنند و هیچ یک از این،موارد غیر منطقی مورد قبول ما نخواهد بود.

 

 

مسئول انجمن عکاسان بستک خاطر نشان کرد:در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی اجرا نامبرده را که به گفته کارشناس ها و منتقدین کمال شایستگی حضور در بخش اصلی جشنواره را دارا بود از بخش اصلی کنار زدید سکوت کردیم و پس از اجرایشان در جشنواره آسمان ریسمان کردید که تمرکز اعضای گروه را بر هم بزنید باز هم سکوت کردیم اما امروز بحث گذشت از خواسته ی ما نیست امروز بحث هنر و هنرمندان جوان و خوش استعداد شهرمان است و این بار گذشت نخواهیم کرد و باید ملزم به پاسخگویی باشید.

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است