منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
شناسه خبر: 301130
گروه :خبر
13941114001085_PhotoA

ارتش سوریه یک هفته پس از آغاز عملیات آزادسازی دومین مقر داعش در ریف حمص، شهر القریتین را تحت کنترل گرفت و آن را آزاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه امروز پس از یک هفته از آغاز عملیات آزادسازی شهر «تدمر» در ریف حمص سوریه، موفق شد شهر القریتین را نیز تحت کنترل بگیرد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک و خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تایید کردند که کنترل شهر در اختیار ارتش قرار گرفته است و این شهر رسما از دست داعش آزاد شد.

ساعتی پیش منابع میدانی در عملیات آزادسازی شهر «القریتین» در ریف حمص در مرکز سوریه به بین‌الملل فارس گفتند که شهر از حیث نظامی ساقط شده است و باید آن را در آینده نزدیک آزاد شده دانست.

ارتش سوریه و متحدانش با پشتیبانی هوایی روسیه، ساعتی پیش از چند محور خط دفاعی داعش را شکستند و وارد شهر شدند.

به گفته منابع میدانی، «حی شمالی» شهر القریتین از جمله خیابان «شهید نعمان الرویشدی» در ابتدای ورود به شهر، بلافاصله پاکسازی شد.

همچنین صدها عنصر داعشی از شهر به سمت شهرک الخنیزیر متواری شدند. منطقه الخنیزیز در شرق شهر القریتین واقع شده است.

پیشروی و نوع عملیات ارتش در القریتین شبیه عملیات و تاکتیک‌های عملیات آزادسازی شهر تاریخی تدمر بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است