منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۳
شناسه خبر: 261363
گروه :خبر
13940915000388_PhotoA
 

اقدام قانونی دولت برای دور زدن مجلس/

قراردادهای جدید نفتی به هیأت تطبیق قوانین می‌رود

قراردادهای جدید صنعت نفت که توسط هیأت دولت به تصویب رسید، قرار است به زودی در هیأت تطبیق قوانین بررسی شده و اجرایی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قراردادهای جدید صنعت نفت که توسط کارگروهی ویژه از ابتدای آغاز دولت یازدهم در وازرت نفت تدوین شده است و ماه گذشته نیز بخشهایی از این قرارداد در کنفرانس تهران با حضور ده‌ها شرکت بین المللی رونمایی شد، قرار است به زودی در هیئت تطبیق قوانین مورد بررسی قرار گیرد.

در واقع پس از تدوین قراردادهای جدید و بازبینی آن توسط معاونت حقوقی رئیس جمهور این قراردادها در هیئت دولت مورد تصویب قرار گرفت، از این جهت قرار است متن این قرارداد جدید در هیئت تطبیق قوانین مورد ارزیابی قرار گیرد و پس از تصویب اجرایی خواهد شد.

 این کار از لحاظ قانونی منعی ندارد و در واقع دولت قصد دارد با خروج مجلس از بررسی بر روی قراردادهای جدید صنعت نفت این قراردادها را سریعتر اجرایی کند که این کار دولت یعنی کنار گذاشتن نمایندگان مجلس از بررسی قراردادهای جدید صنعت نفت که قرار است سال‌ها در صنعت نفت مورد استفاده قرار گیرد و شائبه‌هایی را ایجاد کرده است.

از طرفی نیز این کار دولت علی رغم قانونی بودن موجب اعتراض بسیاری از نمایندگان به خصوص اعضای کمیسیون انرژی مجلس را فراهم کرده است.

ولی با این حال وزیر نفت اعلام کرده است قراردادهای جدید صنعت نفت نیازی نیست برای بررسی به مجلس برود و نیازی به‌ تصویب مجلس شورای اسلامی ندارند، زیرا آنچه را که نیاز بوده پیش‌ از این تصویب شده است و برخی از نمایندگان اعتراض خود را به رئیس‌مجلس انتقال داده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان