منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
شناسه خبر: 271240
گروه :خبر
42366590227478158077

سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس: در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال 10 یادمان شهری جدید در بندرعباس افتتاح می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از ندای ساحل، سخنگوی شورای شهر بندعباس گفت: از زمان آغاز به کار شورای چهارم شهرداری بندرعباس، تلاش ما بر توجه به عناصر محیطی و بهبود کیفی داشته های فرهنگی و تاریخی شهرستان بوده است.

کیانوش جهانبخش ضمن توجه به سازه ها و میدان های موجود بندرعباس افزود: میادین و یادمان های شهر بندرعباس باید به گونه ای باشد که حس شهر ساحلی و بندری بودن را به مردم و گردشگران منتقل کند.

وی اظهار کرد: تعدادی از شخصیت های تاریخی و المان های متناسب شهری با نظارت شورای شهر شناسایی و شهرداری در نظر دارد تا پایان سال در صورت تأمین اعتبار در 10 نقطه آنها را نصب و رونمایی کند.

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان توجه به سبک جدید شهرسازی در دنیا گفت: میدان ها در شهرسازی جدید جایگاهی ندارند و باید از شیوه های نوین استفاده کرد. اما ما باید میدان هایی که سابقه تاریخی دارند را به خوبی حفظ کرده و در مرمت و نگه داری آن کوشا باشیم.

جهانبخش بیان کرد: میدان یادبود بندرعباس از جمله میادین تاریخی و قدیمی شهر است که با وجود درختان لور واقع در میدان، قدمتی حدود 100 ساله داشته و یادآور خاطرات خوبی برای بزرگترهای بندرعباسی است.

کیانوش جهانبخش در پایان خاطر نشان کرد: ما در شورای شهر سعی داریم به گونه ای عمل کنیم تا در درجه ول لذت تماشا کردن یادمان ها و میادین در شهروندان ایجاد و حس قرابت با المان های شهر و تعلق خاطر مردم به تاریخ و پیشینه خود بیشتر شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است