منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۴
شناسه خبر: 225814
گروه :خبر
IMG_2424

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش کسب قدرت و توسعه در جهان کنونی را مرهون تولید علم و فناوری و پرورش دانشمندان دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید پردیس بین المللی دانشگاه تهران گفت: در دنیای پرآشوب امروز همه کشورها به دنبال کسب قدرت، پیشرفت و توسعه در کشور خود هستند.

 
وی افزود: برخی با سرپنجه تدبیر این پیشرفت را برای تمامی جوامع خواسته و به دنبال توسعه ای پایدار و همگون در جهان هستند و برخی با افکار استکباری به دنبال کسب قدرت برای خود هستند.

 
مونسان یادآور شد: آنچه مسلم است همه جوامع برای طی کردن مسیر پیشرفت نیازمند جایگاه قدرتمندی در جهان هستند.

 
وی با اشاره به اینکه در گذشته قدرت حاصل نیروی نظامی بود اظهار کرد: اما امروز در قرن 21 شاهد این هستیم که قدرت در کسب و تولید علم و در پی آن تولید دانشمندان و عالمان علمی است.

 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش جایگاه دانشگاه را در تمامی جوامع ویژه توصیف کرد و افزود: همه کشورها ارقام مالی بزرگی برای پیشرفت دانشگاه های خود اختصاص داده اند و در کشور ما نیز به تناسب درآمد دولت به آن اهمیت داده شده است.

 
وی با اظهار امیدواری در افزایش روند پیشرفت دانشگاه های کشور و تولید علم گفت: امروز کشور ما به واسطه توسعه دانشگاه ها و کاربردی شدن تولیدات علمی یک کشور قدرتمند و نقش آفرین در مناسبات جهانی است.

 
مونسان ادامه داد: تمامی ارتباطات امروز دیپلماتیک ما حاصل همین تولید علم و فناوری است و اگر نیروهای مسلح ما امروز توانسته اند در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشند به واسطه تولید علم و کاربردی شدن آن است.

 
وی یادآور شد: دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه مادر در جزیره کیش فعالیت های مثمر ثمری داشته است و امیدواریم در دوره جدید بخش بین الملل که شاید کمی مغفول مانده بود با سرعت بیشتری روند رو به رشد خود را طی کند.

 
محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران نیز در این مراسم با اشاره به برنامه ارائه شده جهت توسعه دانشگاه در برنامه ششم توسعه گفت: در سیاست گذاری های کلان دانشگاه تهران بین المللی تر شدن دانشگاه تهران مد نظر بود که این مسئله قطعیت یافته است.

 
وی افزود: از برنامه های مهم آینده دانشگاه تهران با توجه به گسترش فعالیت های بین المللی مدنظر می توان به برگزاری دوره های مشترک و همچنین واحدهای مشترک اشاره کرد.

 
کسب ثروت از علم با احداث پارک های علم و فناوری

 
نیلی با بیان اینکه توسعه مسئولیت های اجتماعی و اخلاقی از برنامه ای اصلی دانشگاه تهران است ادامه داد: تحقیق عبارت است از تبدیل پول به دانش و نوع آوری یعنی تبدیل دانش به ثروت و کارآفرینی یا همان کسب و کار نوآورانه یا نوآوری در کسب و کار است.

 
وی ادامه داد: امروز دانشگاه تهران مرحله پژوهش محوری را پشت سر گذاشته و وارد مرحله کارآفرینی شده است و باید الزامات یک دانشگاه کارافرین را داشته باشد.

 
رئیس دانشگاه تهران به 55 هزر دانشجوی دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: 60 درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر با بالاترین تولیدات علمی در کشور بیشترین دانشجوی خارجی را داراست و بیشترین تعاملات بین المللی را دارد.

 
وی افزود: دانشگاه تهران تنها دانشگاه دارای پارک علم و فناوری در شهر تهران است لذا مستعدترین دانشگاه بین المللی به عنوان دانشگاه کارآفرین در ایران است.

 

 
نیلی با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران در حال گذراندن دوره های تحصیلی هستد افزود: در تلاش برای کسب مجوزهای لازم برای حضور دانشجویان خارجی در پردیس بین المللی کیش هستیم.

 
وی ادامه داد: پردیس بین المللی کیش با ساختارهای منحصر به فرد می تواند تعامل با دانشگاه های منطقه را ایجاد کند.

 

 
رئیس دانشگاه تهران افزود: ما تجربه خوبی در دانشگاه تهران در جذب دانشجوی خارجی داریم و با صدور مجوز توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جذب دانشجوی خارجی به صورت رسمی اعلام شده است.

 
وی از راه اندازی پارک علم و فناوری در کیش خبرداد و گفت: پارک علم و فناوری دروازه ای بین المللی میان دانشگاه و جامعه است که می تواند بیانگر اینده ای درخشان برای جزیره کیش باشد و با جذب سرمایه های بین المللی زمینه های فعالیت تازه ای در کیش فراهم کند.

 

 
رئیس دانشگاه تهران در رابطه با آماده سازی زیرساخت های حضور دانشجویان خارجی گفت: جزیره کیش به لحاظ زیرساختی مشکلی ندارد. نه به لحاظ اسکان دانشجویان و نه به جهت رفت و آمد و کسب ویزا.

 

 
وی ادامه داد: اساتید پردیس بین المللی کیش نیز توان ارائه دروس به زبان های غیر فارسی را دارند و در این رابطه نیز مشکلی وجود ندارد.

 

 
دانشگاه تهران صندلی خالی ندارد

 
نیلی همچنین در رابطه با صندلی های خالی دانشگاه ها و سهم دانشگاه تهران از این صندلی های خالی گفت: دانشگاه تهران صندلی خالی ندارد و در مورد پردیس بین المللی کیش نیز سیاست دانشگاه از ابتدا جذب دانشجو به روش شیوه نامه ای بوده است که از زمانی که در قالب پذیرش متمرکز قرار گرفته نقض غرض شده است که اگر شکل پذیرش دانشجو به همان روش شیوه نامه ای تغییر داده شود پردیس بین المللی کیش نیز صندلی خالی نخواهد داشت.

 

 
تعامل شفاف و سازنده با مسئولان سازمان

 
سید منصور خلیلی عراقی رئیس جدید پردیس بین الملل دانشگاه تهران نیز به عنوان دیگر سخنران این مراسم با تقدیر از فعالیت های دکتر ضرغام در مدت تصدی ریاست دانشگاه گفت: زمانی پردیس می تواند موفق باشد که تعامل شفاف و سازنده ای را با مسئولان سازمان داشته باشد.

 
وی با اشاره به گسترش دانشگاه تهران با برگزاری دوره های مشترک افزود: برای بین المللی شدن باید در سطح منطقه ای، کشوری و محلی برنامه ریزی شود و در قالب دوره های مشترک یا مدارک مشترک اقدام به جذب دانشجو شود.

 
خلیلی عراقی رشته های دریایی، زیست محیطی، آب و انرژی را از رشته هایی عنوان کرد که می تواند جذب دانشجوی خارجی داشته باشد و اضافه کرد: شعبه پارک علم و فناوری و تولید علم و اقتصاد ناشی از آن برگ برنده ای است که دانشگاه باید داشته باشد.

 
نصرت الله ضرغام رئیس سابق پردیس بین المللی کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم به ارائه گزارشات مبسوطی از زمان تاسیس دانشگاه تا پایان ریاست خود کرد.

 

 
مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید پردیس دانشگاه بین المللی کیش با حضور حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، ، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت، جمعی از مدیران و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش، اساتید و دانشجویان پردیس بین الملل دانشگاه تهران در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر