منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
شناسه خبر: 242393
گروه :خبر
13920304000233_PhotoA
 

سردار سلامی در همایش استحکام ساخت درونی قدرت ملی جمهوری اسلامی

قدرت از آن کسی است که بر حق باشد/ آمریکا هزینه کرد و انقلاب اسلامی متنفع شد

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی اندیشه‌های غرب در اداره جهان را زیر و رو کرده است،‌گفت:‌ما معتقدیم به جای اینکه حق با قدرتمند باشد، قدرت باید از آن کسی باشد که بر حق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در همایش استحکام ساخت درونی قدرت ملی جمهوری اسلامی که صبح امروز دوشنبه(52 آبان) در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد با بیان اینکه نظریه مبنایی یا دکترین نظام سلطه برای تسلط بر جهان غلبه دادن منطق قدرت بر جریان امور است،‌اظهار داشت: آنها می‌خواهند جهان با سلسله مراتبی از قدرت ساخته شود و مناسبات بین ملت‌ها و دولت‌ها مفاهیمی نظیر آزادی و سرنوشت ملت‌ها و عدالت جهانی در پرتو این ساختار قرار گیرد.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه در چنین جهانی حق با کسی است که قدرتمندتر است، یادآور شد: این منطق، منطق غرب برای سلطه در جهان است و پروژه‌های ملت‌سازی آمریکایی‌ها اساسا بر این مبنا استوار است که ساختمان شخصیت و هویت ملت‌ها توسط آنها به تصویر کشیده شود و همگان همانطور بیندیشند و ببینند که آنها می‌خواهند و عدالت آنطور معنا شود که آنها تصویر می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بر همین اساس افزود: در چنین منطقی مبارزه ملت مظلوم فلسطین برای دستیابی به حقوق از دست رفته، تروریسم معنا می‌شود و کشتار فلسطینیان توسط اسرائیل دفاع مشروع است لذا وقتی منطق غلبه قدرت حاکم باشد واژه‌ها اینطور معنا می‌شوند.

وی تصریح کرد: ناامنی از منظر غرب چیزی است که در آنجا معنا پیدا می‌کند و دموکراسی مفهومی متعلق به غرب است و جهان غیرغرب باید توسط مهره‌های دیکتاتوری که حافظ منافع غرب است، اداره شوند.

سردار سلامی با اشاره به کشتار جمعی مردم در ویتنام، هیروشیما و ناکازاکی توسط بمب‌های آمریکایی آن را یک مفهوم عادی و رایج در تحولات بین‌المللی دانست و خاطرنشان کرد: این در حالی است که در سایر کشورها نمی‌توانند از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای استفاده کنند و این جهانی است که غرب آن را توصیف می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: در مقابل این منطق امام بزرگ ما با انقلاب خود آمدند تا این روند، این نظام کهن و قدرت‌های ستمگر را بشکنند و قدرت را تحت فرمان عدالت، آزادی و استقلال قرار دهند.

وی با بیان اینکه بیان انقلاب اسلامی این است که به جای اینکه حق با قدرتمند باشد، قدرت باید از آن کسی باشد که بر حق است،‌اظهار داشت: این به معنای زیر و رو کردن تعاریف و اندیشه‌هایی است که می‌خواهد جهان را از افق غرب اداره کند.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی این دو منطق در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و امام این تفکر را نه در ساحت خیال بلکه به شکل واقعیت‌های جاری تبدیل می‌کنند و اسلام را به متن زندگی اجتماعی و سیاسی وارد می‌کنند، یک آرایش فشرده جهانی در مقابل این انقلاب شکل می‌گیرد و این مقابله و تعارض جنبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی، امنیتی و رسانه‌ای به خود می‌گیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است