منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
شناسه خبر: 206739
گروه :خبر
شاهچراغی

امام جمعه موقت کیش با بیان اینکه توافق نامه هسته ای در حال بررسی است گفت: امیدواریم با توفیق الهی آنچه به صلاح ملت ایران است از سوی آنان اعلام شود و همه مردم به تصمیم مسئولان نظام پایبند باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام شاهچراغی با اشاره به سفر رئیس جمهور به کردستان اظهار کرد: آنچه رئیس جمهور در دیدار با مردم سنندج از ایستادگی، مقاومت و پایمردی مردم یاد کرد به حق بود و در طول 12 سال مذاکره برای دست یابی به توافق دشمن تلاش کرد تا با ایجاد حصر شدید اقتصادی و ایجاد فشارهای مضاعف نشانی از نارضایتی در مردم مشاهد کند.

 

وی تاکید کرد: اما به لطف خود و با ایستادگی و پایداری مردم کوچکترین گرایی به دشمن ندادند و چیزی جز یأس و ناامیدی نصیب و بهره دشمن نشد؛ و این کاری بزرگ و فتح الفتوحی است که جای تقدیر و قدردانی از ملت فرهیخته ایران اسلامی دارد.

 

حجت الاسلام شاهچراغی با تسلیت شهادت عالم بزرگوار شیعه شیخ فضل الله نوری وی را یکی از مجتهدان طراز اول تهران در آن زمان خواند و اضافه کرد: ایشان یکی از رهبران مشروطه بود که پس از انحراف مشروطه خواهان پس از پیروزی که نقشه طرد اسلام را در سر می پروراندند مشروطه مشروعه را مطرح کرد که همین مسئله نیز منجر به شهادت ایشان شد.

 

وی ادامه داد: آیت الله شیخ فضل الله نوری با وجود فشارهای بسیار مشروطه خواهان در مقابل آنان ایستادگی کرد و حاضر به پناهندگی به هیچ یک از سفارت های غربی و شرقی نشد و در برابر درخواست مسئولان سفارت خانه ها برای پناهندگی به آنان یا نصب پرچم آن ها بر سر در خانه خود گفت: اسلام زیر بیرق کفر نمی رود و من 70 سال محاسنم را در اسلام سفید نکردم که امروز زیر بیرق کفر پناه بگیرم.

 

خطیب موقت کیش با تقاضا از رسانه و مطبوعات در رعایت عدالت در زمان بیان مطالب مربوط به مذاکرات هسته ای گفت: کسانی که تیتر می زنند، سرمقاله و مطلب می نویسند به احترام مخاطبانی که بسیاری از آنان زخم ظلم های آمریکا و دیگر کشورهای غربی را بر جان خود احساس می کنند، به احترام خانواده شهدا و جانباران، به احترام جانبازان عرصه مطبوعات و همسران آنان که با بزرگواری سالیان متمادی از آنان حمایت و نگهداری کرده اند به گونه ای قلم بزنند که دل آن ها را نشکنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات آل سعود در یمن اشاره کرد و یادآور شد: قتل عام مردم مظلوم و زنان و کودکان بی گناه در یمن که در حملات جدید در مدت چند ساعت 120 انسان بی گناه به خاک و خون کشیده شده اند نشان از پلیدی آمریکا و دیگر دشمنان اسلام دارد و برای بیان این پلیدی نیاز به هیچ برهان و فلسفه ای نیست زیرا یک نگاه به مسلمانان مظلوم عراق، سوریه، یمن و لبنان خود گویای تمامی رذالت و پلیدی آنان و دست نشاندگان خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: خداوند اراده کرده است در صحنه یمن، عربستان را به خاک مذلت بکشاند و عالم رسوایی حکام سعودی را شاهد باشند. آنان در این دنیا با مذلت زندگی خواهند کرد و در آخرت در عذاب الهی جاودانه خواهند بود.

 

حجت الاسلام شاهچراغی با تاکید بر رعایت تقوی الهی و اخلاق پسندیده در رهبری و هدایت مردم متذکر شد: پیامبر گرامی اسلام(ص) پیش از رسیدن به خلافت جامع اسلامی از سوی خداوند متعال و در مکتب الهی تربیت یافته بود.

 

وی افزود: در جامعه اسلامی نیز کسانی که می خواهند دین خدا را تبیین کنند و به عنوان رهبران جامعه قدم بردارند و مسئولیتی بپذیرند باید قبل از ورود به این عرصه در مسیر اخلاق پسندیده گام برداشته و مجاهده های طولانی داشته باشند.

 

امام جمعه موقت کیش تاکید کرد: کار سرپرستی مردم در جامعه اسلامی نباید به هر کسی واگذار شود و اطاعت از رهبران جامعه اسلامی و تبعیت از آنان منطی به این است که آن ها اخلاق پسندیده را سر لوحه کار خود قرار دهند.

 

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسین شاهچراغی امام جمعه موقت کیش و با حضور مردم مومن و خداجوی کیش در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

انتهای پیام /س

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی