منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۳
شناسه خبر: 274175
گروه :خبر
همایش_008

دادستان کل کشور گفت: با توجه به آمار هر ساله قاچاق کالا در کشور نشان می دهد باید تصمیمات جدی تری در این خصوص گرفته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، دادستان کل کشوربا اشاره به نظام سازی اسلامی مبتنی بر چهار اصل قرار گرفته  گفت: و این نظام سیاسی و اجتماعی براساس اصل  ولایت فقیه است و ساختار قانون اساسی بر همین اصل جریان دارد.

وی افزود:  ما ،دادستانهای کشور موظف هستیم همه آسیب های اجتماعی و اقتصادی جامعه را بررسی و نسبت به این آسیب ها  پیشگیری کرده باشیم که این مسائل در جامعه در صف مقدم قرار دارد.

دادستان کل کشور با اشاره به  آسیب های اجتماعی اظهار کرد: این آسیب ها  در جامعه از جمله فقر، بیکاری، تکدی گریو مشکلات ولگردی است.

وی افزود:  قاچاق کالا، مواد مخدر و اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی و اقتصادی است که باید مسئولین به این موضوعات توجه ویژه ای داشته باشند وگرنه در غیر این صورت در آینده با مشکلات بزرگی در جامعه مواجهه خواهیم شد.

رئیس با اشاره اعتیاد افراد جامعه گفت: پدیده اعتیاد را باید در جامعه با عزم جدی پیگیری نمود به این دلیل که اعتیاد بروز خیلی از نا امنی های اجتماعی ریشه دارد.

وی افزود: هر ساله  بودجه کشور از  درآمدی از  قاچاق کالا در نظر گرفته می شود و با این وجود باید برخورد جدی با پدیده قاچاق کالا صورت بگیرد، . آمار هر ساله قاچاق کالا در کشور نشان می دهد به تصمیمات جدی تری نیاز است و باید از تصمیمات مقطعی پرهیز کرد.

رئیسی تاکید کرد : تا زمانی تصمیم قاطع کننده ای در خصوص  نظام پولی و بانکی، نظام مالیاتی، نظام گمرکی نباشد، هیچ اتفاق جدیدی در برخورد و مبارزه با قاچاق کالا صورت نخواهد گرفت.

دادستان کل کشور اظهار کرد: تقویت تولید ملی در دولت باعث می شود از تولیدات داخلی بهره مند شد  و این مسئله با حمایت دولت به کارخانجات و تولیدات داخلی است که در موضوع قاچاق کالا  حل خواهد شد.

رئیسی  با توجه به سخنان رهبری به جمعیت زندان ها خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه این دستوربه مسئولان قضایی داده شده است باید از علمای حوزه مانند علمای حقوقی و قضایی  کمک گرفت.

 

انتهای پیام/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است