منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: 344308
گروه :خبر
14193_577

عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر کشور بابیان اینکه قاچاق کالا در استان های مرزی و ساحلی ریشه در بیکاری دارد، افزود: کارهای کوچک و پیله وری مرز نشینان را نمی توان به عنوان قاچاق دانست.

منصور آرامی،عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه بیکاری از معضلات اساسی کشور و دغدغه رهبر انقلاب و مسئولان کشوری است،گفت:گرفتاری چندین سال اخیر مانند تحریم ها مشکلاتی را در بخش صنعت را ایجاد کرده که موجب افزایش نرخ بیکاری در جامعه شده است لذا دولت باید برای رفع مشکل بیکاری در جامع بر طبق برنامه ریزی ها در حوزه های مختلف فعالیت کند.

وی اظهار کرد: سازمان بنادر از بخش های تاثیرگذر در اقتصاد کشوراست که در این راستا زمینه های مختلفی برای توسعه فعالیت های اقتصادی در سواحل در دست بررسی است تا با ارائه تسهیلات ویژه فعالیت های بندری رونق گیرد.

آرامی بابیان اینکه قاچاق کالا در استان های مرزی و ساحلی ریشه در بیکاری دارد، افزود:پدیده قاچاق سازمان یافته آسیبی جدی برای اقتصاد کشور است که به صورت گسترده و کلان در حال انجام است و نیازمند برخورد جدی دستگاههای نظارتی دارد.

وی با اشاره به کشف یکی از باندهای سازمان یافته قاچاق کالا در روزهای گذشته و بازداشت تعدادی از مهره های اصلی این باند تاکید کرد: محوریت مبارزه با قاچاق برخورد با واردات گسترده اجناس قاچاق است و کارهای کوچک و پیله وری مرز نشینان را نمی توان به عنوان قاچاق دانست.

نماینده سابق مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه بازارهای کشور با اجناس بی کیفیت چینی و محصولات خارجی اشباه شده است، تصریح کرد:با استفاده از افزایش و تقویت ظرفیت های داخلی می توان مانعی برای ورود کالا خارجی شد لذا تلاش دستگاهها و متولیان اقتصاد در رونق فعالیت های اقتصادی امری ضروری است.

آرامی یادآور شد: سازمان بنادر کشور در نظر دارد با ارائه تسهیلات ویژه صنعت کشتی سازی و ساخت انواع شناورها را در راستای حمایت از تولید کننده داخلی و تولید ملی اقدام نماید تا از واردات اقام مشابه جلوگیری کند.

عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر کشور با اشاره به صادرات مواد خام از کشور گفت:تلاش سازان بنادر در این جهت است که از صادرات مواد خام جلوگیری شود و تنها محصول نهایی صادر شود که این امر موجب ارز آوری بیشتر و کاهش واردات کالا نهایی می شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است