منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
شناسه خبر: 293600
گروه :خبر
13941221000442_PhotoA

قاضی دادگاه منطقه‌ای نیویورک که ایران را ملزم به پرداخت 10.5 میلیارد دلار جریمه به بازماندگان قربانیان حملات 11 سپتامبر سال 2001 کرده بود همان قاضی‌ای است که قبلاً در حکمی، عربستان را از همدستی از این حادثه معاف کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جورج دانیلز»، قاضی دادگاه محلی نیویورک که روز چهارشنبه در اقدامی جنجالی ایران را ملزم به پرداخت 10.5 میلیارد دلار جریمه به خانواده‌ها یا وصی‌های قربانیان حادثه 11 سپتامبر سال 2001 کرده بود همان قاضی‌ای است که قبلاً در حکمی، عربستان را از همدستی از این حادثه معاف کرده بود.

«دانیلز» چند ماه قبل، پس از رد ادعاها درباره حمایت مادی عربستان سعودی از هواپیماربایان 11 سپتامبر، این کشور را از پرداخت میلیاردها دلار غرامت به بازماندگان قربانیان آن معاف کرده بود. او روز 30 سپتامبر سال 2015 در حکمی اعلام کرد ادله کافی برای اثبات حمایت عربستان سعودی از مرتکبان این حملات وجود ندارد.

در سال‌های گذشته منتقدان و وکلای بازماندگان 11 سپتامبر با طرح برخی ادعاها نظیر اینکه 15 نفر از 19 هواپیماربایان حادثه 11 سپتامبر، شهروندان عربستان سعودی بوده‌اند، این کشور را به همدستی با تروریست‌ها برای انجام این حملات متهم کرده‌اند.

ژوئن سال 2009، وکلای خانواده‌های قربانیان این حادثه بعد از تشکیل گروهی به نام «خانواده‌های متحد برای ورشکستگی تروریسم» از خاندان سلطنتی حاکم در عربستان به دلیل حمایت مالی از القاعده و بالتبع، نقش‌آفرینی در حملات 11 سپتامبر شکایت کرده بودند.

علاوه بر این، منتقدان و تحلیلگران دیگر نیز در سال‌های گذشته ادعا کرده‌اند مقام‌های آمریکایی در مسیر تحقیقات مربوط به بررسی نقش عربستان سعودی در حوادث 11 سپتامبر سال 2001 مانع‌تراشی کرده‌اند.

شبکه خبری بی‌بی‌سی، به نقل از یک مقام بلندپایه اطلاعاتی آمریکا گزارش داده بود که بعد از 11 سپتامبر سال 2001 به نهادهای این کشور دستور داده شده از تحقیقات درباره خانواده بن‌لادن و خاندان سلطنتی حاکم بر عربستان «دست بکشند.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است