منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
شناسه خبر: 330944
گروه :خبر
13950329000251_PhotoA

تحلیل‌گر آمریکایی ضمن اشاره به قتل نماینده پارلمان انگلیس نوشت اگر قاتل این فرد مسلمان بود به طورحتم رسانه‌ها وی را تروریست و این اقدام را تروریستی می‌نامیدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «گلن گرین‌والد» تحلیل‌گر آمریکایی در یادداشتی به ماجرای اخیر قتل یک نماینده پارلمان انگلستان اشاره کرد و گفت از آنجایی که قاتل مسلمان نبود، تروریست خوانده نمی‌شود.

«گرین‌والد» در یادداشتی برای «اینترسپت» نوشت، قاتل خانم «جو کاکس» نماینده حزب کارگر در پارلمان انگلستان تروریست خوانده نمی‌شود و هنگام ارتکاب قتل فریاد می‌زد «اول بریتانیا» که نام یکی از گروه‌های راست‌گرای افراطی است.

وی افزود، این حادثه بسیار شبیه به حادثه سال 2010 در انگلیس است که یک زن به دلیل رای «استفان تیمز» نماینده پارلمان برای حمله به عراق با چاقو به وی حمله کرده بود و شدت جراحاتش آنقدر زیاد بود که این نماینده تا پای مرگ پیش رفت. در آن مورد رسانه‌های بریتانیا گفتند این اولین حمله تروریستی برای آسیب رساندن به کسی در بریتانیا بعد از سال 2005 بود.

گرین‌والد ادامه داد، قاتل کاکس تروریست خوانده نمی‌شود اما ضارب تیمز زن تروریست نامیده شد و تفاوت کاملا واضح است، فردی که به تیمز حمله کرد مسلمانی بنگلادشی بود ولی قاتل خانم کاکس مسلمان نیست.

گرین‌وارد در ادامه نوشت «همان‌طور که بارها نوشته‌ام، کلمه تروریسم معنای واقعی ندارد و در غرب یک عبارت برای پروپاگاندا با این معناست که یک مسلمان در عملیاتی خشن علیه غربی‌ها یا متحدان آن شرکت داشته است. این [عبارت] حتی برای مسلمانانی که به سربازان مهاجم در کشورشان حمله می‌کنند، ‌به کار برده می‌شود.»

وی در ادامه نوشت که چنین اقداماتی در رسانه کاملا گزینشی است؛ هیچ کس شک ندارد اگر قاتل کاکس به جای «اول بریتانیا» فریاد زده بود «الله اکبر» همه خروجی‌های رسانه‌ها وی را یک تروریست معرفی کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است