منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
شناسه خبر: 363040
گروه :خبر
139406301403002726138914

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهار کرد:سالیانه حدود 2میلیون و 200هزارتن کالا در بخش کشاورزی تولید می شود که قابلیت صادرات دارد که مهمترین عامل حضور کمرنگ محصولات هرمزگان در بازارهای جهانی عدم وجود بسته بندی مناسب می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ناصر حیدری پوری رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به اعزام  هیات تجاری بخش کشاورزی استان هرمزگان به کشور روسیه  گفت : 24نفر از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی در دومین روز از آبان ماه سالجاری به کشور روسیه اعزام می شوند و این گروه به مدت یک هفته در روسیه برای معرفی ظرفیت های بخش کشاورزی هرمزگان اقدام می کنند.

وی افزود : شناخت نیازها وخواسته های کشور در بخش کشاورزی ،توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان، آشنایی تولید کنندگان وفعالان اقتصادی با تکنولوژی صنایع بسته بندی وانتقال آن به داخل کشور ، ارتقاء زنجیره تولید وارزش افزوده و پایداری در عملیات کشاورزی از مهمترین اهداف این سفر تجاری است..

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به اینکه براساس اهداف تعیین شده برای توسعه صادرات غیرنفتی 5میلیارد دلار در کشور برنامه ریزی شده است ،اظهار کرد : براساس  برش استانی تعهدات هرمزگان قریب به 210میلیون دلار است که باید از طریق ظرفیت هایی همچون زراعت ، باغبانی ، شیلات و دام وطیور و سایر بخشها محقق شود.

وی افزود:سالیانه حدود 2میلیون و 200هزارتن کالا در بخش کشاورزی تولید می شود که قابلیت صادرات دارد که یکی از مهمترین دلایل حضور کمرنگ محصولات استان در بازارهای جهانی عدم وجود بسته بندی مناسب  می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تاکید کرد: بخش عمده ای از محصولات کشاورزی هرمزگان از جمله محصولات گلخانه ای ، خرما وعسل ارگانیک هستند ولی به دلیل عدم شناخت از استانداردهای تولید محصولات ارگانیک،  توان صادرات آنها را در بازارهای بین المللی نداریم.

وی افزود : باید با شناخت نیازهای مشتریان در کشورهای مختلف جهان و معرفی  محصولات ارگانیک به یک فهم مشترک بین تولید کنندگان استان و متقاضیان خارجی دست یابیم.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد