منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰
شناسه خبر: 177178
گروه :خبر

  به گزارش ایرنا به نقل از هرمز ، این رایانه که Michigan Micro Mote نامیده می شود، تنها به ابعاد دو میلی متر است. این رایانه می تواند عکس بگیرد و درجه حرارت بدن و فشار خون را نیز ثبت کند. محققان قصد دارند تا از این رایانه در کاربردهای متفاوت از پزشکی گرفته […]

 

به گزارش ایرنا به نقل از هرمز ، این رایانه که Michigan Micro Mote نامیده می شود، تنها به ابعاد دو میلی متر است. این رایانه می تواند عکس بگیرد و درجه حرارت بدن و فشار خون را نیز ثبت کند.

محققان قصد دارند تا از این رایانه در کاربردهای متفاوت از پزشکی گرفته تا اهداف صنعتی استفاده کنند. اندازه کوچک این رایانه به کاربران اجازه می دهد تا با تزریق آن به بدن، نوار قلب بگیرند و درجه حرارت بدن و فشار خون را اندازه بگیرند.

از سوی دیگر این رایانه مورد توجه صنعت نفت نیز قرار دارد. این رایانه را می توان در چاه های نفت وارد و از آن برای شناسایی نواحی نفتی استفاده کرد.

این رایانه دارای سلول های خورشیدی است که انرژی باتری خود را با نور محیط تامین می کند؛ با این حال این رایانه کاملا از نور طبیعی خورشید شارژ نمی شود و می تواند از روشنایی اتاق های داخل خانه که فاقد نور طبیعی خورشید هستند، نیز استفاده می کند.

این رایانه صفحه کلید، ماوس و صفحه نمایش ندارد و برنامه ریزی و شارژ سیستم از طریق نور انجام می شود.

با انعکاس نور در فرکانس بالا، امکان ارسال اطلاعات به رایانه فراهم می شود و از طریق فرکانس های رادیویی اطلاعات را پردازش و به رایانه دیگر ارسال می کند.

پردازشگر به کار رفته در این رایانه تنها 915 در 915 میکرو متر بوده که با حداقل مصرف انرژی کار می کند؛ میزان مصرف انرژی این سیستم به طور شگفت انگیزی پایین بوده و این رقم در حدود یک میلیون بار کمتر از تلفن های همراه معمولی است

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی