منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۰
شناسه خبر: 204653
گروه :خبر
13940431000334_PhotoA

نیروهای مردمی شهرک‌های «الفوعه» و «کفریا» سوریه شب گذشته موفق شدند حملات شدید عناصر تروریستی گروهک «جیش‌الفتح» ‌را دفع کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای مردمی شهرک‌های «الفوعه» و «کفریا» سوریه شب گذشته با دفع شدیدترین حملات تروریست‌های «جیش الفتح»، موفق شدند با هدف قرار دادن تروریست‌ها با موشک «فیل» صدها تن از آنان را در اطراف منطقه «دیرالزغب» به خاک و خون کشیدند.

 به گزارش فارس، گروه تروریستی جیش الفتح که هشت روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود برای کاهش فشار به تروریست‌های شهر زبدانی، حملاتی را علیه دو شهرک محاصره شده «الفوعه» و «کفریا» آغاز کرد، با تنگ شدن عرصه بر تروریست‌ها در زبدانی، حملات و تحرکات خود علیه مردم را شدت بخشید.

بر اساس این گزارش، عناصر تروریستی جیش الفتح شب گذشته در هشتمین روز عملیات خود، یکی از سنگین‌ترین حملات خود را از چهار محور به سمت دو شهرک الفوعه و کفریا آغاز کرده و همزمان با حملات زمینی صدها موشک و خمپاره را به سمت این دو شهرک شلیک کردند.

نیروهای مردمی شهرک‌های الفوعه و کفریا بویژه در منطقه دیر الزغب به مقابله با حملات تروریست‌ها برخاسته و از سلاح‌های جدیدی از جمله موشک «فیل» استفاده کردند. در جریان عملیات نیروهای مردمی در اطراف دیرالزغب، صدها تن از تروریست‌ها کشته شدند.

این گزارش حاکی است که نیروهای مردمی عملیات را از دو محور علیه تروریست‌ها آغاز کردند. در محور نخست با حمله به تروریست‌ها در اطراف دیرالزغب، بیش از 50 تن از آنان را کشته و 15 نفر دیگر را به اسارت گرفتند. در محور دوم نیز نیروهای مردمی در اطراف منطقه «الصواغیه» موفق شدند بیش از 30 تن از تروریست‌ها را از پای درآورند.

در حملات خمپاره‌ای، موشکی و تک‌تیراندازهای تروریست‌ها طی هشت روز گشته نزدیک به 15 تن از اهالی و نیروهای مردمی دو شهرک الفوعه و کفریا به شهادت رسیده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

این گزارش حاکی است که همزمان با حملات شدید تروریست‌ها در چند روز گذشته، شماری از اهالی الفوعه و کفریا که در دمشق ساکن شده‌اند؛ روز گذشته (سه شنبه) به نشانه اعتراض به عملکرد سازمان ملل و درخواست از دولت سوریه برای کمک رسانی به خانواده‌های خود در الفوعه و کفریا در مسیر فردوگاه بین‌المللی دمشق تظاهرات کردند.

در پی مقاومت نیروهای مردمی و ایستادگی شب گذشته در مقابل حملات تروریست‌ها، شدت حملات از صبح امروز کاهش یافته و تنها درگیری‌های پراکنده‌ای در چهار محور اطراف دو شهرک الفوعه و کفریا گزارش شده‌اند. نیروهای مردمی هم اکنون در حالت آماده باش کامل بوده و با محکم کردن مواضع خود در اطراف دو شهرک، خود را برای حملات احتمالی تروریست‌ها در ساعات و روزهای آینده آماده شده‌اند.

گروه تروریستی جیش الفتح با صدور بیانیه‌ای هدف از حملاتش به دو شهرک محاصره شده الفوعه و کفریا را پاسخ به عملیات نیروهای حزب الله لبنان و ارتش سوریه در پاکسازی شهر زبدانی اعلام کرده بود.

نزدیک به چهار ماه است که حدود 8000 عنصر تروریستی جیش الفتح پس از تصرف بخش‌هایی از استان ادلب، دو شهرک الفوعه و کفریا را کامل از چهار جهت محاصره کرده‌اند.

ارتباط این دو شهرک فقط از طریق آسمان است که نیروی هوایی ارتش سوریه با بالگرد برای مردم نیازهای ضروری مانند غذا، دارو و سلاح و مهمات پرتاب می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد