منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۱
شناسه خبر: 199522
گروه :خبر
13921221000348_PhotoA

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: امسال 15 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند و 4 مورد فوتی در استان‌های مازندران، کرمان، کرمانشاه و خراسان رضوی گزارش شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمود نبوی معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت آخرین آمار و وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور را اعلام کرد .

وی از مردم خواست هنگام خرید گوشت به مُهر تأیید دامپزشکی روی کشتارها دقت کرده و 24 ساعت گوشت نذری را در یخچال نگهداری کنند.

وی در رابطه با آخرین وضعیت ویروس تب کریمه کنگو در کشور گفت: امسال 15 نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند و 4 مورد فوتی در استان های مازندران ، کرمان ، کرمانشاه و خراسان رضوی گزارش شده است.

به گفته نبوی این آمار با میزان ابتلای افراد در مدت مشابه در سال گذشته تفاوت چندانی نکرده چرا که سال گذشته 39 مورد ابتلا و 6 مورد فوتی داشته‌ایم.

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در مورد اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: سالی دو بار در مناطقی که حساس‌تر هستند آغل دام‌ها از طریق سازمان دامپزشکی سمپاشی می‌شوند و همین طور سعی شده است از واردات دام به کشور که عمدتاً از مرزهای شرقی کشور صورت می گیرد جلوگیری شود .

نبوی در ادامه با بیان اینکه 8 کشتارگاه صنعتی نیز درمحدوده استان سیستان و بلوچستان احداث شده تا انتقال این بیماری کمتر باشد گفت : همچنین به افرادی که در کشتارگاه ها کار می کنند تاکید شده است که با وسایل حفاظتی مثل ماسک ، دستکش و چکمه استفاده کنند و کشتار را به مدت 24 ساعت در یخچال و در دمای صفر تا 4 درجه نگهداری کنند.

وی افزود: البته 6 ساعت نگهداری کشتار در یخچال کافی است اما طی این 24 ساعت علاوه بر ویروس کریمه کنگو سایر آلودگی‌ها هم از بین می‌رود.

نبوی با بیان اینکه عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو کنه ها هستند که ویروس آن به مدت 1 تا 2 هفته در بدن دام باقی می ماند به مردم توصیه کرد که از کشتاری که مورد تایید سازمان دامپزشکی می باشد استفاده کنند و یا دام خود را از میادینی که دامپزشکی آنها را تایید می کند تهیه نمایند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است