منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
شناسه خبر: 311445
گروه :خبر
13950208000416_PhotoA

سخنگوی وزارت ورزش عراق با تاکید بر پافشاری فدراسیون فوتبال این کشور برای برگزاری بازی‌های تیم فوتبال عراق در ایران اعلام کرد: بغداد از رأی ظالمانه فیفا و AFC به دادگاه بین‌المللی ورزش شکایت می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «عاصفه موسی»، سخنگوی وزارت ورزش و جوانان عراق با تاکید بر اینکه عراق لطمه سنگینی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال و فدراسیون فوتبال آسیا خورده است، خبر داد که کشورش نسبت به تصمیم فیفا در محروم کردن تیم ملی عراق برای بازی در ایران به دادگاه بین المللی ورزش شکایت می‌کند.

وی افزود: وزارت ورزش عراق و دیگر نهادهای ورزشی آن در برابر این ظلم، کلاهبرداری و نیرنگ، ساکت نخواهند نشست.

موسی گفت: ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که عراق از یک سال پیش، ایران را به عنوان گزینه میزبانی بازی‌های تیم ملی خود برگزیده بود و هیچ انگیزه سیاسی در کار نبوده  و هیچ پیامد سیاسی هم نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت ورزش عراق گفت: این وزارتخانه و همچنین فدراسیون فوتبال عراق و همچنین شماری از کمیته‌ها و نهادهای ورزشی دیگر، این قضیه را با جزئیات آن بررسی و بر حق عراق برای بازی در خاک خود و در بین مردم این کشور تاکید کردند .

موسی افزود: اگر عربستان با بازی در ایران مخالفت کند بازی با این کشور در خاک عراق برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت ورزش عراق گفت: فدراسیون فوتبال عراق به دادگاه بین المللی ورزش در خصوص ظلمی که فدراسیون فوتبال آسیا به آن روا داشت شکایت می‌کند.

موسی ادامه داد: همه محافل ورزشی عراق باید به منظور بازگرداندن حق فوتبال عراق برای برگزاری بازی‌های ملی در خاک خود همکاری کنند.

تیم ملی عراق قرار است به دلیل مشکلات امنیتی این کشور بازی‌های خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های آسیا 2019 امارات را در ورزشگاه پاس (دستگردی) برگزار کند.

بعد از مذاکره مسئولان فدراسیون عراق با مسئولان فدراسیون فوتبال مبنی بر میزبانی ایران در بازی‌های خانگی تیم ملی عراق، مسئولان فدراسیون ایران ورزشگاه پاس (دستگردی) را به همتایان عراقی پیشنهاد دادند اما میزبانی عراق در این استادیوم منوط به کسب رضایت AFC بود که با موافقت AFC قرار بر این شد تا ورزشگاه پاس (دستگردی) میزبان بازی‌های عراق باشد.

فدراسیون فوتبال عراق اصرار دارد بازی‌های این کشور به میزبانی ایران برگزار شود، این در حالی است که عربستان که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی 2018 با عراق هم گروه شده است، تاکید دارد در هر کشوری غیر از ایران به میدان می‌رود.

رسانه‌های سعودی هفته گذشته به انواع مختلف به شخص عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون عراق به خاطر اینکه اعلام کرد ایران میزبان بازی‌های آنها در مقدماتی جام‌جهانی است، اهانت و بی احترامی کردند.

این در حالی است که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی ایران و درخواست عراقی‌ها در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی مخالفت کرد.

فدراسیون فوتبال عراق نیز با صدور بیانیه‌ای به رأی سیاسی فیفا و AFC مبنی بر اینکه آنها نمی‌توانند ایران را به عنوان میزبان خود مقابل تیم عربستان انتخاب کنند، اعتراض کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است