منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 216319
گروه :خبر
سردار-نقدی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: انتظار انتقال دانش غرب به کشور بعد از لغو تحریم، خیالی خام است.

به  گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از دانا ،سردار محمدرضا نقدی امروز در آیین اختتامیه گردهمایی معاونان عملی و پژوهشی سپاه در اردبیل با اشاره به تسلط علم و فناوری بر زندگی امروزی اظهار کرد: همه باید در بالا بردن سطح علمی کشور در تلاش باشند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا و کشورهای اروپایی دارای یک افتصاد ورشکسته هستند،گفت: آن چیزی که به این اقتصاد متزلزل به عنوان تنفس مصنوعی برای ادامه حیات تزریق می شود داشتن برخی علوم و فناوری های انحصاری است.

سردار نقدی با اشاره به استفاده نادرست از علم و فناوری در زندگی بشری گفت: متاسفانه مشکلات جامعه بشری در حال حاضر، قرار گرفتن این علم در اختیار افراد ناصالح است.

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه کسانی که به عنوان مدافعان بشر و دارای حق انسانیت هستند که بهره کافی از همه ابعاد علمی ندارند.

سردار نقدی افزود: امروز دانشمندانی که  دانش خود را در اختیار غربی ها می گذارند در حقیقت در جرایم علیه بشریت سهیم هستند.

فرمانده بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه کشوری مانند آمریکا، امروز از هیچ یک از مولفه های اقتصادی از جمله نیروی انسانی، انرژی ارزان، مواد اولیه ارزان، بازار های دست به نقد و حتی سرمایه لازم را ندارد گفت:  این کشور تنها بر علم انحصاری خود تکیه کرده است.

وی تصریح کرد: برای از بین بردن این سلطه باید همه اندیشمندان و بویژه بسیجیان در تلاش باشند و اگر بخواهیم غلبه نهایی بر آمریکا داشته باشیم باید از لحاظ  علمی بر آنها غلبه کنیم که برای این کار نیز امکانات کافی در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به بحث واردات علم و فناوری به کشور گفت: فناوری وارداتی مانند ساقه گلی است که از درخت برداشته می شود و عمر آن تنها دو روز است.

سردار نقدی به صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد و گفت: امروز ما یک صنعت خودروسازی داریم که 50 سال از عمر آن گذشته و تنها دستاوردش تبدیل خودروی پیکان به پراید بوده است.

وی با بیان اینکه 20 سال پیش کشور ما فاقد یک موشک بود گفت: با تکیه بر استعداد داخلی و خودباوری که در بین نیروهای داخل ایجاد شده شاهد تولید موشک های با قابلیت بالا در سطح کشور هستیم که در مقایسه با صنعت خودروسازی تفاوتها اشکار می شود.

فرمانده بسیج مستضعفین کشور به بحث های مطرح شده در خصوص ورود علم و فناوری کشورهای غربی به کشور بعد از لغو تحریم ها نیز اشاره کرد و گفت: تصور اینکه دشمنان تنها ابزار قدرت خود را در اختیار ما می گذارند خیالی خام است.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی به دنبال ایجاد هایپر مارکت ها  و سرمایه گذاری در زمینه انرزی از جمله نفت و گاز هستند،گفت: اگر این کشورها بخواهند فناوری خود را نیز در اختیار ما قرار دهند تنها علومی را خواهند داد که از رده خارج شده است.

سردار نقدی با بیان اینکه امروز در کشور با ناخودباوری در عرصه علمی و اقتصاد مقاومتی روبرو هستیم گفت: این بی اعتمادی در حالی است که دانشمندان ما هر روز به تولید رادارها و موشک هایی می‌پردازند که تنها در دو سه کشور وجود دارد.

وی مدیریت دانش را خلا اصلی در دانشگاه ها در عرصه علمی عنوان کرد و افزود: ما در زمینه تجهیزات و امکانات کمبودی در کشور نداریم و دانشگاهیان باید حلقه مفقوده مدیریت علمی را پیدا کنند.

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان