منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۲۸
شناسه خبر: 199364
گروه :خبر
IMG_9346-250x150
 

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه:

آشنایی جوانان با دفاع دریایی امری ضروری است

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت :فلسفه ی ایجاد راهیان نور دریایی آشنایی جوانان با اهمیت دریا ، خلیج فارس و شهدای مظلوم دریاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از ندای ساحل  ، سردار علیرضا تنگسیری جانشین  نیروی  دریایی  سپاه  با بیان اینکه شروع راهیان نور دریایی در سال ۸۹ با آوردن ستاد نیروی دریایی در بندر عباس شروع شد ،گفت:  این امر با همراهی سپاه امام سجاد(ع) در هرمزگان میسر شد.

وی افزود: ایران کشوری ذوالبحر است که در شمال با ۱۲۰۰ کیلومتر و در جنوب با ۲۲۰۰ کیلومتر مرز آبی ،پس لازم است جوانانمان با دریا آشنا بشوند ، چون در زمان جنگ،بخشی از جنگ ما با حزب بعث و  همچنین آمریکایی ها در دریا بود و نیز هدف قرار گرفتن کشتی های ما توسط آمریکایی ها در دریا صورت گرفت ، لازم بود جوانان ما با شهدای دریا آشنا شوند.

تنگسیری با اشاره به مظلومیت شهدای دریایی گفت: در عملیات کربلای ۴ ، با عبور از از اروند و نزدیک جزیره ام الرصاص ۱۷۵ غواص ما به شهادت رسیدند ، اگر ما بخواهیم در آینده از کشورمان دفاع کنیم بخشی از این دفاع در آبهاست و فلسفه ی شروع راهیان نور همین است.

وی با بیان اینکه در هرمزگان ۱۹ جزیره ی حساس وجود دارد،تصریح کرد: این جزایر یا سوق الجیشی هستند و جایگاه آنها مهم است یا جزایر نفتی هستند و ما باید از این موقعیت ها بهره برداری لازم را ببریم.

سردار تنگسیری با  اشاره  به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت : با بهره گیری از بازار و صنایع دستی ،  پرورش ماهی در قفس در جزیره قشم  تا پایان سال شاهد پیشرفت های  خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی اضافه کرد :بیش از ۱۰۰۰ گونه موجود زنده در خلیج فارس داریم که۶۰۰ گونه ی آن ماهی است و باید توجه کرد چه ماهی هایی حلال گوشت هستند و می توان از آنها استفاده نمود و  یا صادر کرد.

وی گفت :بهترین جزایر گردشگری در جنوب است، محل فروش نفت و مکان مناسبی برای پرورش و صید ماهی و میگو می باشد.

وی در  ادامه  افزود : در آینده برنامه ی ما این است که جوانان و دانشجویان را به جزایر نازعات ببریم تا  با  این مناطق آشنا بشوند و اگرامروز روی جوانان کار کردیم و انگیزه  لازم را در آنها ایجاد کردیم می توانیم روی دریا دفاع مردمی داشته باشیم ،علاوه بر آن ماهیگیری دراین منطقه باید راه اندازی شود.

تنگسیری حضور ۱۱۷ ساله ی پرتغالی ها در این منطقه در سالهای دور و حضور فعلی شناورهای آمریکایی با صرف هزینه های کلان را ،دلیل بر اهمیت خلیج فارس، و همچنین جزایر سه گانه ی تنب بزرگ و تنب کوچک و ابوموسی دانست و  این مناطق  را بهترین محل برای تسلط بر دریا و مکان مناسبی برای زیر دریایی ها دانست.

وی افزود: می توان در مورد اقتصاد مقاومتی کار کرد و جوانان متعهد و بسیجی این کارها را انجام بدهند.

انتهای  پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است