منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵
شناسه خبر: 323067
گروه :خبر
81828870-70285013
 

علاج واقعه قبل از وقوع حادثه باید کرد؛

فقر نظارت بر اصول ایمنی

در تابلوی الزامات سوخت گیری ایمن سوخت گیری در جایگاه های سی ان جی در شش بند این الزامات ذکر شده است و بند اول آن پیاده نمودن سرنشینان خودرو قبل از ورود به جایگاه می باشد که اجرای آن مستلرم الزاماتی است و به نظر می رسد که نظارت چندانی نمی شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛چقدر عادت کرده ایم که زیبا بنویسیم و نصب کنیم، اما اینکه چقدر نوشته ها اجرا می شود و الزاماتی که برای اجرای آنها نیاز است را مدنظر قرار نمی دهیم.

 

در سطح شهر و جاده ها وخیابان ها، موضوعات زیادی به چشم می خورد که اگر بطور کامل اجراشوند، از بسیاری از حوادث جلوگیری می شود. اما متاسفانه ساده ترین و راحت ترین راه را برمی گزینیم و یک نمونه از نوشته های بدون اجرا، تابلوهایی هست که در جایگاه های سوخت سی ان جی در شهرمان نصب شده است و اجرای کامل آن به فراموشی سپرده شده است.

 

در تابلوی الزامات سوخت گیری ایمن سوخت گیری در جایگاه های سی ان جی در شش بند این الزامات ذکر شده است. بند اول آن پیاده نمودن سرنشینان خودرو قبل از ورود به جایگاه می باشد که اجرای آن مستلرم الزاماتی است.

 

باتوجه به اینکه گرمای هوا و صف های طولانی انتظار خودروها برای سوخت گیری در جایگاه ها وجود دارد، اجرای این بند از الزامات در گرو وجود مکان هایی مناسب برای نشستن خانواده ها و همراهان رانندگان تا انجام مراحل سوختگیری است.

 
یکی از رانندگان اظهار کرد: من که نمی توانم زن و بچه خود را در گرما و در کنار خیابان بگذارم و بعد بروم سوخت گیری کنم حداقل مکان مناسبی برای استقرار همراهان در زمان سوختگیری در کنار جایگاه ها تعبیه کنند تا همراهان رانندگان در زمان سوختگیری در آن مکان منتظر بمانند، وگرنه نگه داشتن همراهان در گرما در اطراف جایگاه منطقی نیست. چرا مسئولان مربوطه در زمان راه اندازی این جایگاه ها، مکان مناسب انتظار همراهان رانندگان را همزمان راه اندازی نمی کنند؟

 
راننده دیگری هم می گوید:علاوه برنبود مکان مناسب برای استقرار همراهان در زمان سوختگیری، دربرخی جایگاه ها، اپراتورها سوختگیری را انجام نمی دهند وخود راننده اقدام به سوختگیری می کند که خودم در یکی از جایگاه ه ا اقدام به سوختگیری کردم وبه دلیل وجود اشکالی در هنگام سوختگیری، به باک خودرو آسیب رسید و متحمل هزینه شدم.

 
وی ادامه داد: درصورتیکه در تابلوی الزامات سوختگیری ذکر شده که راننده بایستی در زمان سوختگیری از خودرو فاصله بگیرد. به نظر می رسد که نظارت چندانی نمی شود و دراین جایگاه ها پول خرد هم ندارند و اگر هزینه سوختگیری 4200تومان شد، مجبورید 4500یا 5000تومان پرداخت کنید.

 
هرازگاهی اخباری منتشرمی شود که در برخی جایگاه ها، خودروهایی در هنگام سوخت گیری منفجر شده اند و خساراتی وارد شده است و حال تصور کنید اگر اتفاقی در این شهربندری و گرم رخ دهد وسرنشینانی که همگی در خودرو نشسته اند، چه میزان تلفات به بار خواهد آمد؟ بهتر است تا قبل از وقوع حادثه ای، پیشگیری و چاره اندیشی کرد وشرایط اجرای الزامات سوختگیری فراهم گردد وگرنه فقط نصب تابلوی الزامات، مشکلی را حل نمی کند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است