منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۹
شناسه خبر: 346220
گروه :خبر
1

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود و توانمندسازی خانواده ها با ایجاد شغل محقق می شود و سهم ما در فرآیند فقرزدایی تنها انداختن پول خرد در صندوق صدقات نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان در مراسم تکریم و معارفه مدیریت کمیته امداد این شهرستان گفت: فقر باعث رنجش جامعه است و همه باید دست به دست هم دهیم تا آثار و پیامدهای آن را کم کنیم.

وی اظهارکرد: شهرستان بستک از نظر توسعه یافته گی نسبت به سایر شهرستان های استان شرایط بهتری را دارد اما یکی از وظایف اصلی حکومت ها توجه به فقراست و امام راحل نیز خیر دنیا و آخرت را در بررسی مشکلات فقرا می دانست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود: امروز فقر به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود زیرا فقر خانواده ها در دهه های گذشته با الان دو چهره متفاوت دارد به عنوان مثال در دهه 60 نماد توسعه یک تلویزیون یا خودروی پیکان بود و فقر در آن دهه، ساده و مطلق بود و عمده مراجعات به کمیته امداد امام(ره) مردان بودند ولی اکنون عمده مراجعات ما زنان سرپرست خانوار اند و امروزه فقر نسبی است.

وی اظهار کرد: تعطیلی کارخانه یا خشکسالی باعث ناراحتی ماست زیرا باعث افزایش مراجعات به کمیته امداد می گردد و افزایش فقر در جامعه باعث ایجاد معظلات اجتماعی است که دامن تمام افراد جامعه را می گیرد و سهم ما در فرآیند فقرزدایی تنها انداختن پول خرد در صندوق صدقات نیست بلکه تمام مدیران و مردم باید برای برطرف شدن این مشکل همت کنند.

الهیاری بیان کرد: بحث فقرزدایی در آموزه های دینی نیز آمده  که مورد غفلت قرار می گیرد. زکات، صدقه و انفاق از زمینه های فقرزدایی اند. فقر ناشی از عدم پرداخت آنهاست و غفلت در پرداخت، به جامعه آسیب می زند.

وی افزود: با تمرکز صدقات در کمیته امداد و بکارگیری دانش مددکاری، می توان کارهای بزرگ انجام داد و با مدیریت مشارکت خرد، گره از کار فقرا را باز کرد، برخی خدمات مانند تسکین درد است اما کمیته امداد به دنبال درمان فقر در جامعه است که توانمندسازی خانواده ها با ایجاد شغل و توانایی در درآمد زایی از جمله راه های آن است تا خانواده های فقیر را به عناصر فعال و مولد در جامعه تبدیل کنیم.

گفتنی است در این مراسم از پرویز هاشمی پور تکریم شد و سلیمان رحیمی به عنوان مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) بستک معرفی شد.

 

11

 

2

 

 

 

4

 

انتهای خبر/م.د

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر