منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
شناسه خبر: 252756
گروه :خبر
mokhtari-haji-abad24-300x225

امام جمعه شهرستان حاجی آبادبا بیان اینکه نبود معنویت باعث رشد تروریست شده است، افزود:سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد کشور است.

به گزارش هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری ،امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن قدر دانی از مردم شهرستان حاجی آباد بخاطر این دو ماه عزاداری با شکوه برای سید الشهدا اظهار کرد: یکی از دلایل غیبت امام زمان(عج) عدم اطلاعت پذیری از امام در جامعه بودلذا راهپیمایی بزرگ مسلمانان در روز اربیعن برای زیارت امام حسین(ع) یک نوع اطاعت پذیری و سیره اهلبیت است که به سفارش امامان بزرگوار سفارش شده است.

مختاری با بیان اینکه  اگر اطاعت پذیری به نائب امام زمان(عج) در جامعه رواج پیدا کند ظهور هم اتفاق خواهد افتاد، افزود:هرزمان که مردم نسبت به امام و ائمه خود اطاعت پذیر بودند جامعه در حوزه های معنوی و مادی  رشد کرد هر جا مردم از اطاعت پذیری امامان و جانشینانشان فاصله گرفت جامعه دچار نکبت های متعدد شد و مسیر رشت آن متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از افراد برای رسیدن به اهداف خود صلح امام حسن(ع) را مطرح می کنند،بیان کرد: صلح امام حسن (ع) برای این صورت گرفت جامعه اسلامی و شیعی از بین نرود اگر ایشان صلح نمی کردند دیگر نامی از اسلام نبود و این صلح  برای امام حسن(ع) عمل خالصانه ای است که برای خدا انجام داده  ولی برای مردم وهمراهان ان زشت و نکبت است.

امام جمعه حاجی آباد گفت: امتی که وفا داری،  اطاعت پذیر نبودند و دینشان را درهم و دینار برد ترسیدند و تا قیامت ننگ این ظلم بر پیشانی انها نشسته است از این رو نباید این ننگ تکرار شود و  امتی را که فرزندانشان را در هشت سال دفاع مقدس سردست گرفتند به امت زمان امام حسن(ع) تشبیح کنید.

وی با بیان اینکه این مردم فرزندانشان را در راه ولایت و اسلام  از دست دادند، تصریح کرد: این امت امت زمان امام حسن نیست که شما بخواهید این حرف ها را بزنید شما ببینید ما همین هفته پیش پذیرای اولین شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) بودیم که افتخار ان نصیب ما شد.

مختاری تاکید کرد: امت امام حسن اطاعت پذیر نبودند ولی مردم ایران اسلامی ولایت پذیر هستند و دهها میلیون جوان ایرانی الان اماده اذن رهبر برای رفتن به سوریه هستند.

وی در ادامه با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری برای جوانان غربی افزود:  رهبر ما بصیر و اگاه به زمان است، پشت سر این اقدام تروریستی اروپا خواسته در فرانسه اتفاق افتاد که هدف اصلی آن فشار به جامعه اسلامی و در تنگنا قرار دادن مسلمانان  و نشاندن موج اسلام خواهی در غرب بود اما این رهبر فرزانه با این نامه  که به جوانان غربی  ازدل بزرگترین تهدید برای جامعه اسلامی بزرگترین فرصت ها را ایجاد کردند .

امام جمعه حاجی آباد گفت: مخاطبان این نامه هم جوانان اروپایی هستند جوانانی که دها سال اینده مدیران جامعه غربی هستند، رهبرفرزانه ما که جامعه بشری را مثل یک خانواده می بیند و درد مشترک اسلام و غرب را تروریست می داند رهبر بصیر ایران ریشه یابی می کند مشکلات جوامع را و همین مسئله ترورسیم رو انها توپ را در زمین جامعه اسلامی انداختند ولی رهبری با این نامه توپ را به زمین خودشان برگرداند.

وی اظهار کرد: آن چیزی که امروز باعث رشد تروریست شده است نبود معنویت است ما چنین رهبر اگاه و بصیری داریم در مملکت خودمان انوقت قدر این رهبر و ولایت فقیه را نمی دونیم ما دارای چنین نعمت بزرگی هستیم و همین روسای جمهوری که اخیرا به محضر ایشون رسیدندچطور توصیف می کنند.

مختاری با اشاره به راهکارهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در زمینه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد:  دستور رهبرانقلاب همچنان برزمین مانده و کاری انجام نشده لذامسئولین باید به میدان عمل و اجرا بیایند و  ستاد اقتصاد مقاومتی باید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شود.

وی با بیان اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد کشور است، خاطر نشان کرد:چهار سال گذشت ولی هیچ اقدامی در زمینه اقتصاد مقاومتی صورت نگرفت چرا باید مسئولین دست روی دست بگذرند و حرکتی شکل نمی گیرد،ما در جهان کشوری را نداریم که با تکیه بر بیگانگان اقتصادش رشد کرده باشد نگذارید فرصت از دست برود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور