منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
شناسه خبر: 356994
گروه :خبر
240012

مهم‌ترین بستر برای کار فرهنگی وجود فضای فرهنگی است که شهرستان بشاگرد با نبود فضای فرهنگی روبه‌رو است و سالهاست که از شهرستان شدن بشاگرد می گذرد اما هنور مسئولان نتوانستند یک فضای فرهنگی و هنری برای جوانان این منطقه ایجاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ خدمات اولیه شهری نیاز شهر است اما نباید به اصلی ترین پایه توسعه و پیشرفت تبدیل شود چرا که توسعه شهر و آبادانی یک منطقه تنها اقدامات عمرانی نیست بلکه ترویج هنر و فرهنگ و ایجاد یک فضای فرهنگی و هنری برای جوانان این حوزه و هنرمندان و به خصوص مردم ضمن آرامش و جلوگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی زمینه ساز توسعه و پیشرفت و ارتقاء همه بخش ها می شود.

 

بزرگترین ویژگی شهر، فرهنگ است که باید مسئولان به آن توجه داشته باشند و برای فرهنگ یک شهر تلاش کنند و مشکل اساسی برای فرهنگ سازی یک شهر یا روستا نبود فضای فرهنگی است.

 

مهم‌ترین بستر برای کار فرهنگی وجود فضای فرهنگی است که شهرستان بشاگرد با نبود فضای فرهنگی روبه‌رو است و سالهاست که از شهرستان شدن بشاگرد می گذرد اما هنور مسئولان نتوانستند یک فضای فرهنگی و هنری برای جوانان این منطقه ایجاد کنند.

 

ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری همچون فرهنگسراها از مسئولیت بزرگ مسئولان فرهنگی یک شهرستان و استان است و فضای فعال فرهنگی و هنری در بشاگرد برای بروز استعدادها و نمایش آثار فاخر وجود ندارد و از طرف ارگان‌های مربوطه نیز شاهد هیچ فعالیتی در زمینه فعالیت های هنری و فرهنگی نیستیم.

 

در شأن نظام جمهوری اسلامی، شهرستان بشاگرد نیست که یک اداره فرهنگ و ارشاد و یک ساختمان اداری مستقل مناسب و فضای فرهنگی و هنری شایسته‌ای برای برنامه‌های خود نداشته باشد.

 

برپایی مراکز فرهنگی و هنری بهترین جایگزین برای تفریحات ناسالم جوانان این شهرستان می تواند باشد که شهرستان بشاگرد دریغ از یک مکان فرهنگی هنری برای جوانان عرصه هنر و مردم ندارد  و فراهم سازی این امکانات می تواند زمینه ساز تولید فرهنگ و هنر شود.

 

باید به جوانان انگیزه و امید بخشید و حس خوشبینی به آینده و باهم زیستن را در آنان ایجاد کرد تا از این طریق به خلق و هنر و ادب و رعایت حقوق همدیگر بپردازند و این مهم با کمک رسانی ، هدایت و فراهم کردن امکانات زمینه های پیشرفت جامعه را فراهم کرده و زندگی سالم و در کنار هم بودن ، تولید هنر و توسعه و آبادانی شهرستان بشاگرد را تحقق خواهد بخشید چراکه سرمایه گذاری در زمینه و هنری و فرهنگی منجر به پرورش و شکوفایی ذوق عمومی می شود.

 

بارها هنرمندان شهرستان بشاگرد از نبود یک ساختمان مستقل اداره ارشاد و نبود فضای فرهنگی و هنری گفتند اما مسئولان همچنان در خواب به سر میبرند انگار به فرهنگ و هنر شهرستان خود بی توجه هستند و هنرمندان همیشه به صورت خود خوش مناسبت های فرهنگی و هنری را برگزار می کنند.

 

رحیم رحیمی مسئول کانون فرهنگی مسجد امام علی ابن ابیطالب (ع) سال گذشته در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده گفت: شهرستان بشاگرد متولی فرهنگی دارد ولی اداره ندارد و از سال ۸۷  تاکنون برنامه ها به صورت کم رنگ در این شهرستان انجام شده است .

 

و همچنین سال گذشته امین آرمین خواننده و نوازنده شهرستان بشاگرد گفت:در حال حاضر زیر نظر هیچ ارگانی نیستیم چون بشاگرد اداره ارشاد ندارد و تمام کارهای فرهنگی و هنری را خودخوش و با هزینه‌های شخصی در برنامه‌های مناسبتی اجرا می‌کنیم و نیاز است که مسئولان از گروه فرهنگی و هنری سردشت حمایت کنند.

 

احمد درایی یکی از دیگر از هنرمندان بشاگردی در ۱۹ خرداد سال جاری افزود: ساختمان اداره ارشادی در بشاگرد وجود ندارد و قصد ندارم از کسی گلایه داشته باشم اما فضایی که بشود درآن بنام فرهنگسرا فعالیت هنری انجام داد من در بشاگرد نیافتم و بنده یک بار هم وارد ساختمان نامریی ارشاد بشاگرد نشده ام.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی