منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴
شناسه خبر: 281461
گروه :خبر
IMG_20160211_160949
 

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد:

فعالیت ۱۳۰ صنعت در حوزه های نفت و گاز در جزیره کیش

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کیش اظهار کرد: 130 شرکت کیش در حوزه حفاری، لوازم و تجهیزات چاه پیمایی، ابزار و لوازم مشبک سازی و دیگر صنایع مربوط به حفاری فعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، اکبر ترکان در حاشیه افتتاح طرح های عمرانی، گردشگری، خدماتی و صنعتی کیش همزمان با یوم الله 22 بهمن در جزیره کیش با بیان اینکه از 430 شرکت صنعتی فعال در جزیره کیش 130 صنعت در حوزه نفت، گاز و حفاری فعال هستند گفت: کیش مهمترین قطب دریایی برای پشتیبانی از سکوهای نفتی کشور است.
وی با اشاره به ماموریت مناطق آزاد براساس بند 11 اقتصاد مقاومتی بنابر دستور رهبرمعظم انقلاب در 4 محور گسترش و تسهیل تولید، توسعه صادرات، انتقال فناوری های پیشرفته و تأمین نیازهای ضروری و مالی کشور از خارج افزود: آنچه در مناطق آزاد پیش می رود به دلیل معافیت از قوانین گمرک، کار، مالیات، پول و بانک شرایط کسب و کار مناسبی فرا روی سرمایه گذاران خارجی گشوده است.
مشاور ارشد رئیس جمهور با بیان اینکه هر بخش از مناطق آزاد نسبت به استعدادهای خاص خود می توانند سرمایه گذاران خارجی را جذب کنند، اظهار کرد: کیش ضمن اینکه جذابیت های گردشگری و مختلفی بنابر جغرافیای خاص خود دارد قطب حفاری دریایی کشور نیز می باشد.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط مطلوب در جزیره کیش شرکت های فعال در صنعت نفت و گاز به طور طبیعی جزیره کیش را به عنوان مرکزیت این صنایع انتخاب کرده اند.
ترکان با بیان اینکه از 420 شرکت صنعتی فعال در کیش 130 شرکت در حوزه حفاری، لوازم و تجهیزات چاه پیمایی، ابزار و لوازم مشبک سازی و دیگر صنایع مربوط به حفاری فعال هستند .
ترکان حضور شرکت های خودروسازی در جزیره کیش با توجه به سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه که به گفته وی دریچه ای در روابط بین المللی می گشاید را مشروط به نتیجه مذاکرات آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت دانست.
همزمان با 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 11 طرح عمرانی، گردشگری، خدماتی و صنعتی کیش با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس ساسزمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش و جمعی از مدیران و مسئولان ادرات و نهادهای مستقر در کیش به بهره برداری رسید.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است