منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
شناسه خبر: 254206
گروه :خبر
bagheri1
 

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان:

فعالیت های پژوهشی زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور است

دبیرهیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تاکید بر لزوم حرکت واحد ها و مراکزدانشگاهی استان درزمینه فعالیت های پژوهش محور گفت: فعالیت های پژوهشی باید به گونه ای عمل شود که زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ مهدی باقری،  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه پژوهش به عنوان بازوی توانمند دانشگاه و جامعه است،گفت: امروزه دانشگاهها در دنیا براساس دستاورد های علمی و پژوهشی شناخته می شوند به گونه ای که عیار دانشگاهها را میزان فعالیت و دستاورد های علمی-پژوهشی  تعیین می کند.
رئیس واحد بندرعباس با اشاره به اقتصاد دانش بنیان به عنوان پایه و اساس اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار کرد: نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در کشور بدون تحقق اقتصاد دانش بنیان و تقویت تولیدات داخلی امکان پذیر نیست ، لذا سرمایه گذاری در بخش پژوهش و حمایت و تقویت آن در کشور اجتناب ناپذیر است.
باقری با بیان اینکه دستاورد های علمی و پژوهشی در کشور با رویکرد جدید همواره رو به رشد بوده است، تصریح کرد: تولیدات و دستاوردهای پژوهشی برخلاف سال های گذشته با رشد نسبتا خوبی همراه بوده و امید است تا با مشارکت دانشگاهیان این میزان افزایش یابد.
وی رونمایی از محصولات جدید شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه را بیانگر پژوهش محور بودن فعالیت ها در این دانشگاه دانست و افزود: این دانشگاه با حمایت و قرار دادن امکانات مورد نیاز جهت انجام فعالیت های پژوهشی ،زمینه فعالیت استادان و دانشجویان خلاق و صاحب ایده فراهم نموده است.
باقری، بیان کرد:  پویایی انجمن های علمی رشته های مختلف  یکی از مولفه های اصلی رشد دانشگاه و جامعه است لذا مشارکت دادن دانشجویان در عرصه های پژوهش موجب می شود تا جوانان با تجربیات ارزنده ای وارد جامعه شده و خدمات شایانی از خود به منصه ظهور بگذارند.
رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس، ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت را خواستار شد و خاطر نشان کرد: دانشگاه باید با همکاری صنایع بزرگ بتواند نیازهای یکدیگر را برآورده سازند و با همکاری دو جانبه زمینه تقویت تولیدات داخلی را فراهم سازد.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور