منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
شناسه خبر: 281905
گروه :خبر
IMG10312020
 

در پی اعتراضات مردمی کوهشاه احمدی؛

فعالیت معادن کرومیت حاجی آباد تعطیل شد

در پی بی توجهی مسئولان نسبت به اعتراضات مردمی سه واحد از معاد کرومیت منطقه کوهشاه احمدی تعطیل شد و فعالیت بقیه معادن هم به صورت راکد در آمده اند.

به گزارش هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد،منطقه کوهشاه از توابع شهرستان بالغ بر 50روستا دارد که با وجود معادن و ذخایر کرومیت کشور فقرومحرومیت در این منطقه از استان هرمزگان موج می زند.

نبود راه روستایی ، صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه باعث محرومیت بیش از پیش روستاییان شده که این امر گلایه مردم منطقه را بهمراه داشته است.

بی توجهی مسئولان نسبت به مشکلات و دغدغه اهالی کوهشاه باعث شد که مردم این بار مردم خو وارد عمل شوند و مانع بهره برداری از معادن کرومیت  شوند.

در پی اعتراضات مردمی سه واحد از معادن  کرومیت این منطقه تعطیل شده و فعالیت بقیه معادن هم به صورت راکد در امده اند.

منطقه احمدی با وجود معادنی غنی از کروم آهن ، جنگل های فراوان بادام کوهی درمنطقه کوهشاه احمدی ولی فقر ومحرومیت از تمام وجود مردم آن بویژه بیکاری جوانان داد می زند و دیگران این معادن به غارت می برند.

 اگر معادن منطقه سروسامان داده شود بهترین اشتغال ودرآمد درمنطقه ایجاد خواهد شد کرومیت کوهشاه بابهترین عیار درحال حاضر اهالی استان کرمان سود آن می برند ومردم فقیرانه درگوشه ای از بیان غربت زده نشسته اند ونان شب هم ندارند سروسامان گرفتن معادن کوهشاه یعنی عمران آبادانی ،اشتغال پایدار،توسعه منطقه، رونق زندگی اهالی وجلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرهاخواهدبود.

اهالی کوهشاه هنوز از دریافت امواج تلویزیون محروم هستند ونه تنها تلویزیون بلکه از ارتباطات مخابراتی هم اکثر روستاها خبری نیست خانواده امروزی نیاز اسای فرزندانشان اول ارتباط بعد تلویزیون می باشد که مردم کوهشاه از آن محرومند .

منطقه کوهشاه باوجود منابع طبیعی خوبی که دارد می تواند ازمناطق گردشگری خوبی بحساب بیاید اما نبون امکانات رفاهی وتفریحی خوب وبینام نشان ماندن منطقه وبخصوص راه این منطقه بکر همچنان برای دیگران ناشناخته است که همت مسئولین می طلبد دراین زمینه بشتر توجه شود.

انتهای پیام/م

 single

۱ دیدگاه

 1. کلام فارس می‌گه:

  سلام
  لطفا مطلب زیر را در سایت خود با عنوان مسابقه قلب فجر نشر دهید
  از همکاری شما متشکریم

  http://hamkelasy3.ir/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%82%D9%84%D8%A8-%D9%81%D8%AC%D8%B1/

  با تشکر- کلام فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان