منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
شناسه خبر: 250321
گروه :خبر
image218149

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه فعالیت دو سامانه سبب ناپایداری جوی و دریایی در استان خواهد شد، افزود:کاهش دما و رطوبت نسبی در استان پیش بینی می شودلذا طی این هفته تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت پذیرد.

عبدالله تربالی، رئیس مرکز پیش بینی و آگاهی هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به  تاثیر دو سامانه ناپایدار جوی در استان هرمزگان، گفت: یک سامانه جوی تا روز سه شنبه ۱۷ آذر و سامانه دیگر از روز چهارشنبه ۱۸ آذر تا روز جمعه ۲۰ آذر ماه سبب ناپایداری جوی و دریایی در استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای امروز یکشنبه 15 آذر  افزایش بادهای غربی بر روی خلیج فارس و متلاطم بودن آن به همراه افزایش ابر در استان پیش بینی می شود، اظهار کرد: از فردا وزش باد نسبتاً شدید غربی بر روی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و مواج شدن دریا و ابرناکی آسمان با احتمال وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق در برخی نقاط استان بخصوص  نیمه شرقی استان انتظار می رود.

تربالی افزود: از روز سه شنبه این سامانه با شدت کمتر تداوم وزش بادهای غربی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان فعالیت خواهد داشت.

وی تاکید کرد: با نفوذ و فعالیت سامانه پرفشار سرد شمالی در مناطق شرقی و مرکزی استان ،از چهارشنبه تا  جمعه ۲۰ آذر تنگه هرمز و دریای عمان افزایش بادهای شمال شرقی سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد.

 رئیس مرکز پیش بینی وآگاهی هواشناسی استان هرمزگان با بیان ایکه بروز پدیده گرد و غبار نیز در این مناطق دور از انتظار نخواهد بود، خاطرنشان کرد: کاهش دما و رطوبت نسبی در استان  پیش بینی می شودلذا  طی این هفته تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت پذیرد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است