منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
شناسه خبر: 289293
گروه :خبر
FtHHrdCADNbJ

انقلابی که بر مبنای فرهنگ و دغدغه فرهنگی به ثمر نشسته است باید فعالیت های فرهنگی اش انقلابی باشد باید درون زا و اثرگذار بر داخل و خارج باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس ؛امام خامنه ای (حفظه ا…) در دیدار با اعضای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، وظیفه اصلی این شورا را نگاه جامع به امنیت و همه ابعاد آن دانست.

 

این بیانات از آن جهت حائز اهمیت است که مصادف با جشن های دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور می باشد. دهه فجر یادآور پیروزی حق بر باطل و سرنگونی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در این کشور است. یادآور پیروزی نور بر تاریکی است ، یادآور خروج دیو و ورود فرشته می باشد ، یادآور انفجار نور که جهان را روشن نمود. یادآور انفاس قدسیه پیرجماران که کلام نافذش دنیار را تکان داد و بعد از ۳۷ سال، هر روز به پیروان مکتب امام (ره) افزوده می شود.

 

ایشان با اشاره به فعالیت های مختلف دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کردند انجام صحیح نقش تصمیم سازی دبیرخانه منوط به حاکم بودن فضای صد درصد انقلابی در این نهاد است که مبین راه امام و خط امام راحل می باشد ، به قطع یقین انقلابی گری لازمه فعالیت های دبیرخانه در پایتخت و شورای تامین در استانها و شهرستان هاست و در دهه ای که دهه عدالت و پیشرفت نامیده شده است می باشد.

 

مردان و زنان انقلابی در بدنه دولت، مجلس و قوه قضائیه می خواهد تا از اصول و آرمانهای امام راحل کوتاه نیایند به حمد خداوند وجود دارد و باید رویش داشته باشد در طول ۳۷ سال گذشته بسیاری داعیه همراهی، همنشینی و هم صحبتی با امام را داشته و دارند اما این مهم را باید یادآور شویم که انقلابی بودن مهم است اما انقلابی ماندن مهمتر است به بیان دیگر امام دانی بسیاری از افراد بالاست اما امام خوانی بسیار کم است و لازمه آن بازخوانی بیانات حضرت امام راحل در تمامی دستگاههای سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و در این عرصه بار دستگاههای فرهنگی آموزشی کشور بسی گران و سنگین تر از دیگر نهادهای کشوری و لشکری است.

 

امام خامنه ای در حالی موارد تکرار شونده در بیانات امام (ره) را خطوط و اصول انقلاب خواندند که در خرداد ماه سال جاری سخن از سیلی خوردن مردم در صورت عدم تبعیت از راه امام (ره) به میان آوردند.

 

ایشان فرمودند: (( اگر ملت ایران راه امام را گم کند یا فراموش کند یا غفلت کند یا عمداً کنار بگذارد، ملت ایران سیلی خواهد خورد)) ، لذا گم کردن راه امام مربوط به نسل سوم و چهارم انقلاب می باشد وظیفه شورای عالی امنیت ملی در کلان و شوراهای تامین در استانها و شهرستانها گره زدن مبانی فکری و فرهنگی امام با نسل سوم و چهارم و تبیین صحیح آن می باشد. نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگی عمومی نیز کمتر از شورای عالی امنیت ملی نیست.

 

آموزش و پرورش، دانشگاهها، مساجد، هیآت مذهبی، حوزه های علمیه، موسسات فرهنگی بینشی و ارزشی، موسسات و مراکز قرآنی، موسسات تربیتی خواستگاه بازخوانی آرا و اندیشه ناب امام راحل هستند. وصیت نامه امام راحل یک سند راهبردی برای تمامی نسلها بوده و می باشد اسلام ناب، اسلام مستضعفین، اسلام پابرهنگان کلام همیشه پیر جماران در مقابل اسلام آمریکایی و اسلام ابوسفیانی است و چه زیبا سید شهیدان اهل قلم این مهم را تبیین نموده اند:

((خلاف آنچه بسیاری می پندارند آخرین مقاتله ما به مثابه سپاه عدالت نه با دموکراسی غربی که با اسلام آمریکایی است که از خود آمریکا دیرپا تر است. اگر چه این یکی نیز ولو هزار ماه باشد به یک شب قدر فرو خواهد ریخت و حق پرستان و مستضعفان وارث زمین خواهند شد.))

امام راحل، ادبیات سیاسی جهان را تغییر داد. ایشان توجه به مستضعفین در مقابل مستکبرین را علم نمود ، غفلت شامل نسل اول و دوم انقلاب می شود، همان هایی که انقلاب کردند و ۸ سال جنگیدند و نگذاشتند که یک وجب از خاک میهن عزیزمان به دست دشمن وقت بیافتد و از عوامل غفلت زرق و برق دنیا، پست و مقام، حسادت در مقابل دوستان را برای این نسل می توان برشمرد و بسیاری که احتمال برگشت از نیمه راه برایشان مترتب است.

 

اگر عمداً کنار بگذاریم یعنی خودمان در داخل کشور، راه و خط و مشی امام را کنار بگذاریم موجبات نفوذ افراد ناپاک و حتی خارجی را فراهم نمائیم، سیلی سختی خوهیم خورد.

 

خداوند در قرآن می فرماید اگر شکرگذار باشید شما را وسعت می دهم و اگر کفران نعمت کنید عذاب سختی شما را خواهم داد. ادامه راه امام شکرگزاری و گم کردن راه امام راحل، کفران نعمت و عذاب یا همان سیلی خوردن است. در صدر اسلام یهودیت در گروهها و جریان های مختلف رخنه نمود و بنی امیه را برای نفوذ خود انتخاب نمود. آمریکا نیز در عصر حاضر عربستان را که خواستگاه اسلام است جهت نفوذ در اسلام ناب محمدی انتخاب، هدایت و حمایت می نماید. لذا عدول از راه امام، آرمانهای امام راحل مصداق نفوذ می باشد که در بیانات رهبر انقلاب اسلامی آمده است.

 

به همین دلیل طبیعی است رهبر انقلاب اسلامی شورای عالی امنیت ملی که ناظر بر امنیت مرزهای سرزمینی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است را خطاب قرار دهد و آنها را توصیه به مواظبت از جهت گیری های زاویه دار با انقلاب و ایستادگی در مقابل جریان مخالف تفکر انقلابی توصیه نماید.

 

اگر ما در پیچ تاریخی قرار داریم، به قطع یقین منابع مالی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و حتی امنیتی باید هدفمند هزینه شود و خدای ناکرده اگر در هرکدام از مقوله های گفته شده بالاخص فرهنگی انحرافی دیده شود آن را در ریل انقلاب اسلامی قرار دهند.  انقلابی که بر مبنای فرهنگ و دغدغه فرهنگی به ثمر نشسته باید فعالیت های فرهنگی اش انقلابی باشد باید درون زا و اثرگذار بر داخل و خارج باشد باید منشا پیشرفت و تعالی باشد و امید است شورای عالی امنیت ملی در اسرع وقت اسناد راهبردی و کاربردی در مقوله امنیت (سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی) فردی و اجتماعی، محلی و ملی و منطقه ای و بین المللی مبتنی بر راه امام و خط امام تبیین و در اختیار دستگاههای متولی قرار دهد.

 

لذا امیرالمومنین علی (ع) می فرمایند: النعمتان مجهولتان، الصحه و الامان (دو نعمت مجهول هستند، سلامتی و امنیت) و هردو ابزاری شده اند در اختیار نظام سلطه و به فضل الهی حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی با قدرت و جدیت ادامه خواهد داشت و به فرموده امام راحل که فرمودند:مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت (ارواحنا فدا) است.

 

(صحیفه امام – جلد ۲۱ – صفحه ۳۲۷)

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
موج بیداری اسلامی در دنیا را مرهون آرمان های امام راحل(ره) می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود