منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳
شناسه خبر: 336607
گروه :خبر
4788773_272

یک ماه میهمانی خدا به پایان رسید و ایام بهره چینی از شبهای راز و نیاز و عبادت به درگاه خالقی است که درهای توبه ومغفرت را برایمان باز گذاشته است تا هر زمان که خواستیم بسویش بشتابیم و خود را از بار سنگین گناهان سبک نماییم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛  یک ماه میهمانی خدا به پایان رسید و ایام بهره چینی از شبهای راز و نیاز و عبادت به درگاه خالقی است که درهای توبه ومغفرت را برایمان باز گذاشته است تا هر زمان که خواستیم بسویش بشتابیم و خود را از بار سنگین گناهان سبک نماییم.

 

29 سحر و افطار میهمان خدا بودیم و امروز بدرگاهش سجده شکر می نهیم که توانستیم از امتحان صبروتمرین زهد و استقامت به موفقیت بیرون آییم .بنابراین پایان یک ماه روزه داری باید راهی باشد که روزه دار را به محیط اجتماعی و جبرهای آن وصل کند تا بداند کسانی هستند که به معنای واقعی محتاج و درمانده اند ونیازمند کمک های مالی سایرین می باشند.

 

ختم ماه مبارک رمضان به عید فطر که عید بندگی و یک ماه فرمانبرداری از حکم الهی در پرهیز از خوردن و اشامیدن است، این سوال را مطرح می کند که فلسفه این عید چیست و چه کسانی بهره مندان حقیقی آن هستند؟

 

روزه دار ان پس از یک ماه جهاد و امساک از خوردن و آشامیدن و ترک محرمات و مبادرت به انجام واجبات و مستحبات، در واقع به معصومیت دوران ولادت باز می گردد یعنی زمانی که تکلیفی نداشته و وجودش به گناهان آلوده نشده است بنابراین فطر یعنی بازگشت به فطرت اولیه و خدایی که در آن خداپرستی، معنویت، توجه به ارزش ها و دوری از گناهان و آلودگی ها موج می زند.

 

این جهاد در مناطق گرمی چون هرمزگان وسایر نقاط جنوب کشور با ارزش تر است چرا که 17ساعت روزه داری توام باکاروتلاش برای کسب حلال مراتب تقوای افراد را محک می زند و خوشا بحال افرادی که علیرغم تمام سختی ها و مصائب این جهاد پیروزمندانه امروز سربراستان دوست می سایند وفطر را جشن می گیرند .جشنی برای رهایی از هوای نفس و رسیدن به انسانیت واقعی و دادن زکات فطر چرخه بندگی را تکمیل میکنند .

 

دادن زکات فطریه به افرادی که نیازمند واقعی هستند وعلاوه بر این، باید پایان یک ماه روزه داری و پرهیز از خوردن و آشامیدن کانالی باشد که روزه دار را به محیط اجتماعی و جبرهای آن وصل کند تا بداند کسانی هستند که چشم امید خود را به این کمک ها دوخته اند. آنها به دلایل مختلف از نظر مالی در مضیقه اند که اگر همه مردم خود را موظف به پرداخت زکات فطر کنند با توجه به جمعیت کشور حداقل برای مدتی کوتاه می توان بخشی از مشکلات مالی آنها را برطرف کرد.

 

امید است که طاعات و شب زنده داری و تهجدهای روزه داران واقعی مقبول درگاه دوست واقع شده باشد و این تمرین صبرو استقامت فتح بابی برای دستگیری همه روزه از نیازمندان باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است