منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
شناسه خبر: 346808
گروه :خبر
20160814_121301

فرماندار سیریک گفت: با توجه به کمبود فضای مطالعه در شهرستان به منظور ترویج و کسترش فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی در شهرستان ایستگاههای سیار مطالعه و توزیع کتاب در روستاهای شهرستان با کمک شهرداری ها و خیرین انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیریک اظهار کرد: در شهرستان 43 هزار نفری سیریک یک کتابخانه عمومی با زیر بنای  200 متر مربع  و 13 هزار  جلد کتاب در  زمینه های کمک درسی، پایگاه اصلی، کودک و مرجع وجود دارد که به لحاظ استاندار های ملی شهرستان سیریک در وضعیت بحرانی و فقر فضای مطالعه کتاب قرار دارد.

وی افزود: متاسفانه در جامعه فعلی ما عدالت در توسعه کتابخوانی برقرار نیست که یکی از ضعف های ماست زیرا با پشتیبانی و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی  که  فرهنگ زیر مجموعه همه بخش های جامعه است مسیر برقراری عدالت در جامعه برای همه اقشار همواره خواهد شد.

فرماندار سیریک بیان کرد:  افزایش فضاهای مطالعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی پیش نیاز دیگر بخش اقتصادی، علمی، اجتماعی، هنری، فرهنگی، ورزشی در جامعه است و در صورت ارتقای شاخص های فرهنگی شهرستان  یقینا گام های مهم، اثر گذار و افق های روشنی برداشت خواهد شد.

ایزدی پور خاطرنشان کرد: من بعنوان یک خدمتگزار کوچک و خادم مردم از همه مسئولان، دستگاههای اجرایی، موسسات، نهادها  و مراکز علمی می خواهم همه با هم در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک داشته باشیم.

وی  یادآور شد: از دانشگاهها، دستگاههای فرهنگی، شهرداری ها، دهیاران  انتظار می رود در خصوص راه اندازی ایستگاهها و مکان های فرهنگی در سطح شهرها و روستاها  با همکاری و مشارکت کتابخانه های عمومی اقدام و نتیجه کار را به فرمانداری اعلام نمایند.

فرماندار سیریک اظهار کرد: امروز در دنیا جامعه ای موفق و پیروز است که بیشترین هزینه و زمان را صرف ارتقای  فرهنگ و خوراک معنوی و علمی جامعه خود داشته باشد ارتقای فرهنگی قطعا به رشد اقتصادی و اشتغالزایی کمک می کند و از بروز تهدیدها و ناهنجاری های اجتماعی و بسیاری از موارد هنجار شکنی ها جلوگیری و کنترل می کند که یکی از مهمترین راهکارها گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی برشمرد.

انتهای پیام/ت

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان