منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
شناسه خبر: 355676
گروه :خبر
viber_contentfullwidth1

کارشناس آسیب های اجتماعی گفت: نوجوانانی که همیشه با بازی های رایانه ای درگیرند، به انزوا و درون گرایی متمایل شده و در برقراری ارتباط اجتماعی پویا با دیگران ناتوان خواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی اباد،  سید ابولفضل موسوی نژاد،کارشناس آسیب های اجتماعی در همایش های سبک زندگی اسلامی ایرانی با رویکرد راهی به سوی زندگی بهتر که به  همت ناحیه حاجی اباد برگزار شداظهار داشت: پرورش فرزندان باید در جهتی باشد که علاوه بر موفقیت در عرصه های تحصیلی و شغلی ، زمینه تربیت آنان به عنوان همسران و والدین آینده نیز فراهم شود.

موسوی نژاد، با تاکید براینکه آرمان فرزند پروری، همسر پروری و والد پروری موفق است افزود: برای رسیدن به این مهم، توجه به سبک های چهارگانه فرزندپروری واصلاح فرایند تربیت بر اساس آن ضروری است.

موسوی افزود:امروز در خانواده ها ، اعضای خانواده خیلی کم با هم صحبت می کنند خیلی کم با هم ارتباط برقرار می کنند، گاهی اعضاء خانواده به شدت با هم بیگانه هستند.
وی ادامه داد: ما امروز هم در بعد سخت افزاری زندگی و هم در بعد نرم افزاری دچار مشکلات و آسیب های جدی و فرهنگی هستیم، در تغذیه سالم مسیری که طی می کنیم و سبکی که از آن تقلید می کنیم کاملاً به سمت ایجاد بیماری های مختلف برای خودمان گام بر می داریم.

این کارشناس اضافه کرد: بسیاری از خوردنی های ما مصنوعی شده ، بچه های ما نوشیدنی ها و خوردنی های سالمی ندارند،

از طرف دیگر هجوم فرهنگ غربی که یکی از تجلیات آن فضاهای مجازی و تلگرام و امثال اینهاست سبب بروز مشکلات فراوانی در زندگی ها شده است.

موسوی تاکید کرد: بمباران اطلاعاتی که از طریق فضاهای مجازی خصوصاٌ تلگرام و بازی های رایانه ای می شود سبب شده ذهن انسانها درگیر باشد و آن آرامش و طمانینه امروز در افراد کمتر دیده می شود.

وی در ادامه بیان داشت: بچه های ما سابقاً در کوچه ها با شور و نشاط خاصی بازی می کردند، ولی امروز همه بچه ها در خانه ها با موبایل و بازی های آن سرگرم هستند و این بسیار خطرناک است، یکی دیگر از مشکلات ما ماهواره است، ماهواره غیر از حرمت نگاه به تصاویر مستهجن اش آثار بسیار مخربی بر روی خانواده ها می گذارد.

کارشناس آسیب های اجتماعی تاکید کرد:دشمنان با بازی های رایانه ای و مواد غذایی می خواهند ریشه ملت ما را بزنند، رایانه و اینترنت مانند هر پدیده اجتماعی دیگر برخی پیامدهای روانی – اجتماعی را در پی دارد القاء خشونت و پرخاشگری ، القای برخی ارزشهای فرهنگی خاص و القائات سیاسی و عقیدتی و به همین ترتیب وابستگی رفتاری که به رایانه و اینترنت پدید می آید،وابستگی رفتاری به اینترنت و رایانه صرف نظر از اینکه آن را یک بیماری ، آسیب روانی یا معضل اجتماعی بدانیم پدیده ای است مزمن ، فراگیر و عود کننده که به صدمات جدی جسمانی ، مالی و خانوادگی و اجتماعی و روانی همراه است . شخص وابسته به متعاقب وابستگی به آن دچار افت جدی در کارکردهای فردی و اجتماعی می گردد.

وی افزود: نوجوانانی که همیشه با بازی های رایانه ای درگیرند، به انزوا و درون گرایی متمایل شده و در برقراری ارتباط اجتماعی پویا با دیگران ناتوان خواهند بود. این روحیه انزواطلبی باعث می شود که نوجوان از گروه هم سالان جدا شود که این خود زمینه ساز ناهنجاری های دیگر است، حتی متوجه رفت و آمد میهمان نمی شود؛ و همیشه پس از دست کشیدن از این برنامه، با سردرد و کسالت مواجه می شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند