منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
شناسه خبر: 367868
گروه :خبر
img_1479

رئیس اداره کتابخانه های عمومی پارسیان با اشاره به رشد تکنولوژی واستفاده از فضای مجازی گفت:فضای مجازی سبب دوری از کتاب ومطالعه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازپارسیان خبر؛ با نگاهی به مناسبت های موجود درتقویم رسمی  کشورمان ، به 24 آبان ماه روزکتاب و کتابداری برمی خوریم که این روز به یادمان می اندازد افرادی درجامعه هستند ، که برای پیشبرد فرهنگ کتاب وکتابخوانی از دل وجان مایه می گذارند تا شاید بتوانند ذره ای از خزان بی کتابی کشورمان را بکاهند و فصلی نو از فرهنگ مطالعه را در جامعه ی ایرانی پدید آورند. البته این روز هنوز برای شماری از افراد جامعه ناآشناست، بخصوص افرادی که هیچگونه ارتباطی با کتاب و کتابخانه ندارند.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پارسیان با اشاره به توسعه فضای مجازی در دنیای کنونی اظهار کرد: در حال حاضر و با توجه به گسترش فضای مجازی، اهمیت کتاب و کتابخوانی بیش از هر زمانی نمایان شده است،این روزها سواد ها تا حدی سواد های اینترنتی و مجازی است که چنین دانشی عمق ندارد و خیلی سطحی است.

 

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی سبب کم توجهی به موضوع کتابخوانی است، تأکید کرد:کتاب و کتابخوانی نقش سازنده ای در هدایت جامعه دارد اما کم حوصلگی، وجود مشکلات متعدد و فضاهای مجازی، سبب دوری مردم از کتاب و مطالعه شده است.

 

دیلمی نژاد خاطرنشان کرد:اهمیت کتاب و کتابخوانی، پرورش و تربیت خواندن از روزهای اول زندگی و در محیط خانه و خانواده شروع می شود و تا آخرین مراحل و عالی ترین تحصیلات دانشگاهی نیز ادامه پیدا می کند.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی پارسیان بهبود وضعیت کتاب خوانی در شهرستان را نیازمند همت وتلاش مسئولین دانست و گفت:با تلاش و پشتکار همه جانبه از سوی مسئولین و شهروندان،این انتظار را داریم که بتوانیم به جایگاه ورتبه واقعی خود دست یابیم و همچنین به یک فرهنگ سازی گسترده نیازمندیم که به عنوان یک نیاز روزانه مانند دیگر نیازهای روزانه افراد مورد توجه قرار گیرد.

 

دیلمی نژاد مطالعه کتاب را یک بحث جدی و ضروری برای جامعه امروزی دانست و آن را از دغدغه های اصلی فرهنگی در کشور دانست وافزود: ترویج و تبیین فرهنگ کتاب و کتابخوانی مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امر حمایت همه جانبه نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد که در این راستا قدم بردارند .

 

وی با بیان اهمیت مطالعه کتاب های خوب و تاثیرگذار ابرازداشت: یک کتاب خوب ممکن است به اصلاح افکار و اندیشه های یک فرد کمک کند و تاثیری که کتاب های خوب بر جامعه دارند بر کسی پوشیده نیست.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور