منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 325782
گروه :خبر
13950314000071_PhotoA

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دشمن به شدت دنبال ضربه زدن به فرهنگ جامعه اسلامی است، گفت: فضای مجازی امروز مانند سرطان در حال ریشه دواندن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دقایقی پیش در مراسم بیست‌وهفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در مصلای این شهر اظهار کرد: سالروز ارتحال ملکوتی امام (ره) بوده و کشور عزیز ما امروز به این مناسبت به سوگ نشسته است.

وی با بیان اینکه دل‌های عاشقان امام (ره) با گذشت 27 سال همچنان محزون است، تصریح کرد: مردم رشت همنوا با ملت، مجلس با شکوهی به منظور تجلیل از خدمات امام (ره) برگزار کردند و توفیق حضور در این مجلس را پیدا کردم.

دادستان کل کشور به مرور آنچه که امام (ره) را امام کرد، پرداخت کرد و ادامه داد: از نسل جوان انتظار می‌رود سخنان امام (ره) در عصر 13 خرداد ماه سال 42 را مرور کنند.

منتظری با اشاره به اینکه آنها که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند برای آنها در دل دیگران عشق و محبت ایجاد می‌کند، افزود: خداوند در دل آنها که در تمام دنیا امام (ره) را شناختند عشق ویژه‌ای ایجاد کرده و حتی برخی از دشمنان نمی‌توانند جایگاه رفیع امام (ره) را انکار کنند.

وی عصر روز 13 خرداد در سال 42 را مقدمه‌ای برای 15 خرداد دانست و یادآور شد: در مدرسه فیضیه قم در روز شهادت امام صادق (ع) توسط عوامل شاه فاجعه ایجاد شد و خبر دستگیری امام (ره) در شب 15 خرداد مقدمه‌ قیام را ایجاد کرد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: رابطه‌ای بین عاشورا، سخنان امام (ره) و 15 خرداد وجود دارد و پس از آن امام (ره) تبعید شد.

15 خرداد مقدمه پیروزی انقلاب بود

وی 15 خرداد را مقدمه‌ای برای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: امام (ره) روی حادثه کربلا دست گذاشت و فرمود رژیم صهیونیستی نمی‌خواهد در این مملکت دانشمند، قرآن، علمای دین و احکام اسلام باشد.

منتظری افزود: امام(ره) در 13 خرداد ماه سال 42 فرمود دولت پهلوی براساس تبعیت از رژیم صهیونیستی به ما حمله می‌کند، ایشان رژیم صهیونیستی را رژیمی غاصب معرفی کرد که در بین کشورهای اسلامی توسط کشورهای غربی ایجاد شده و به دنبال اسلام‌زدایی بوده و این امر را از سال‌های گذشته طراحی کرده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد: امام (ره) با ویژگی عرفان و خداشناسی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و فتوای ایشان به عنوان مرجع تقلید برای ما قابل عمل و اجرا است.

وظیفه مقلدان عمل به حکم مجتهد است

دادستان کل کشور امام (ره) را متخصص در امور دینی و فقیه جامع‌الشرایط خواند و اظهار کرد: وظیفه مقلدان عمل به حکم مجتهد است و به عنوان حکم شرعی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعضی از اذهان، سخنان و شیطنت‌های موجود، اقدامی در راستای تضعیف ولی فقیه است، گفت: سخنان ولی فقیه برای تمام مردم حتی برای مراجع تقلید حجت شرعی است.

منتظری حکم حکومتی ولی فقیه را برای تمام جامعه حجت شرعی خواند و یادآور شد: شخصیت امام (ره) دارای سه بعد بوده و یک بعد آن مرجعیت، شخصیت دوم امام (ره) بعد رهبری و بنیانگذار بودن انقلاب اسلامی است.

وی بعد سوم شخصیت امام (ره) را الگو و اسوه بودن در انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: امام (ره) دارای اصولی در انقلاب اسلامی است و مقام معظم رهبری برخی از اصول امام (ره) را برشمردند.

‌دشمن‌شناسی از اصول امام (ره) بود و هرگز زیر بار زور آمریکا نرفت

دادستان کل کشور یکی از اصول امام (ره) را موضوع دشمن‌شناسی و توجه به ترفندهای دشمن نامید و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود جامعه را به جهاد کبیر توجه دادند.

وی با بیان اینکه صلاح امت به وحدت است و مردم باید پشت سر یکدیگر و یکصدا حرکت کنند، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن فرمود باید با جهاد کبیر به مقابله به کفار برخاست.

منتظری گفت: مردم ایران از 15 خرداد سال 42 در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاده‌اند و اکنون با استکبار آمریکا که در مقابل سعادت مردم قرار دارد، مبارزه می‌کنند.

ضرورت شناخت تاکتیک‌های امروز آمریکا

وی با تصریح بر اینکه امام (ره) زیر بار زور آمریکا نرفت، خاطرنشان کرد: ملت ایران هشت سال دوران دفاع مقدس را پشت سر گذاشت تا زیر بار زور آمریکا نرود و اکنون باید تاکتیک‌های روز آمریکا را بشناسیم.

هدف دشمن ضربه به اقتصاد و فرهنگ است

دادستان کل کشور یکی از بزرگ‌ترین حربه‌های دشمن برای ضربه زدن به مردم را موضوع اقتصادی عنوان کرد و افزود: هدف نخست دشمن ضربه زدن به اقتصاد و دومین هدف آن نیز صدمه و آسیب به موضوع فرهنگ کشور است.

فضای مجازی مانند سرطان در حال ریشه دواندن است

وی با اشاره به اینکه دشمن به شدت به دنبال ضربه زدن به فرهنگ جامعه اسلامی است، یادآور شد: فضای مجازی امروز مانند سرطان در حال ریشه دواندن است و مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند از شورای عالی فضای مجازی و مسؤولان ارتباطات گله‌مند هستم.

منتظری متذکر شد: مقام معظم رهبری خواستار راه‌اندازی شبکه ملی فضای مجازی شدند و سخن ما به دولتمردان این است که به فریاد ملت و جوانان برسید.

وی به آمار ازدواج و طلاق در گیلان اشاره کرد و گفت: در گیلان از هر سه ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شود و در رشت از هر دو ازدواج یکی به طلاق می‌انجامد.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه دشمن به اعتقادها و معارف دین مردم حمله کرده است، اظهار کرد: اگر مراقب حیله‌های دشمن نباشیم از بین می‌رویم.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) به وظیفه خود عمل کرد و مردم نیز هزینه‌های بسیاری داده‌اند، متذکر شد: گیلان دارای شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله بهجت، آیت‌الله محمدی گیلانی و آیت‌الله احسان‌بخش است که نباید از یادها بروند و این شخصیت‌ها را باید زنده نگه داریم و مشابه‌سازی کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی