منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
شناسه خبر: 270845
گروه :خبر
1

با نزدیک شدن به انتخابات تنور انتخابات داغ تر می شود و عجایب آن نیز گسترده تر، از کمپین های جعلی تا سفره های عوام فریبانه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، حوزه انتخابی غرب هرمزگان یکی از زودهنگام ترین منطقه هایی بوده که تبلیغات خود را آغاز کرده است به گونه ای که از اواخر سال 93 لیست کاندیدای احتمالی انتخابات در فضای مجازی انتشار داده شد، لیستی که با نام نویسی اعضا راستی آن مشخص شد هر چند که منبع آن در ابهام ماند و تمام افراد نام برده برای انتخابات کاندید شدند.

 

اوایل این تبلیغات همه چیز خوب و همه با هم تقریبا در یک مسیر بودند و دیپلماسی لبخند منش نامزدهای احتمالی بود، حتی در نشست های خصوصی صحبت از ائتلاف بین چند کاندید احتمالی هم بود که چندیدن مدل از این گونه جلسات برگزار شد که نه تنها این بهانه ای برای وحدت و همدلی و همگرایی نشد بلکه موجب تنش ها و تخریب ها در روزهای آینده نیز شده است.

 

کمپین های ساختگی در شبکه های اجتماعی که توسط برخی کاندیدها ایجاد شده است تبدیل به پایکاه اختلافات افکنی بین کاندیدها گردیده است.

 

در این بین لیدرهای برخی از این کاندیدها نیز دست به قلم شده و بیانیه هایی می نویسند که با جوابیه لیدرهای حریف با ادبیات تندتر و خارج از عرف تر پاسخ داده می شود.

 

نکته تاسف بارتر اینکه برخی افراد در این فضای ملتهب اقدام به افشای برخی موارد خانودگی و خصوصی می کنند که کاری غیر اخلاقی و غیر شرعی می باشد.

 

این گونه تنش ها در فضای مجازی یک روی سکه است که بیشتر توسط شبه لیدرها اداره می شود روی دیگر سکه برخلاف دیگری که بسیار ملتهب و تنش زا است بسیار خوشایند وعوام پسندانه تر است هر چند هزینه های گزافی دارد.

 

سبک سنتی تبلیغات در غرب هرمزگان هنوز به قوت خود باقی است، سفره های تبلیغاتی چرب تر از گذشته پهن است و سیاهی لشکرها برگرد این سفره ها تجمعی پرشور دارند،تجمعاتی که بزرگترین آسیبشان توهم پیروز شدن و محبوب بودن را در پی دارد.

 

اما هزینه های سنگین این سفره ها توسط کدامین اسپانسرها تامین می شود؟ شبه ای که به قوت خود از گذشته های دور تا به امروز باقی است، و سوال دیگر آنکه توقع اسپانسرهای مالی در آینده از این نمایندگان احتمالی چیست؟

 

نکته جالب این سفره ها این است که برخی نمایندگان برای اقشار مختلف جامعه سفره های متفاوتی پهن می کنند، مثلا سفره کارگران، سفره بازاریان که در نوع خود جالب است.

 

حال باید دید عاقبت این تنش ها در فضای مجازی و این سفره های چرب در فضای واقعی برای چه کسی رای اورتر خواهد بود.

 

بی شک در جامعه امروزی مردم فریب برخی تبلیغات و زرق برق ها را کمتر می خورند هر چند برخی ها روش های ابداعی جدیدتری را خلق می کنند، البته تدابیر گذشته نیز مانند قوم گرایی،مذهب گرایی، بومی گرایی و…. به قوت خود باقی است .

 

البته افرادی نیز هستند که در قالب قانون عمل می کنند و تبلیغات پیش از موعد را آغاز نکرده اند و منتظر تایید صلاحیت شورای نگهبان و زمان شروع تبلیغات هستند و از جذب حمایت های مالی و تبلیغاتی به هر قیمتی خودداری می کنند.

 

انتهای پیام/م

 single
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است