منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 318734
گروه :خبر
764688

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه فضای مجازی بزرگترین خطر برای سلامت جامعه است، اظهار کرد: برخی از دوستان ناآگاه و دشمنان زیرک درصد تضعیف سنگرها، ایجاد فاصله بین ائمه جمعه و مردم و ازبین بردن حس اعتماد مردم هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با بیان اینکه در طول تاریخ قدرت های استکباری از دو روش بزرگ کردن خود و تحقیر ملت های دیگر سود می جویند، گفت: مسخره کردن و کوچک شمردن زبان ، فرهنگ و آداب و رسوم ملت ها بخشی از این عملکرد استکباری است.

 

نماینده ولی فقیه درهرمزگان با اشاره به ساخت مسجد جامع ، اظهار کرد: پس از ورود اسلام ایران مسجدی با این عظمت ساخته نشده است بزرگترین مسجد مسجد گوهر شاد هست با هفت 7هزار متر است در حالی که مسجد جامع بندرعباس 21 هزار متر است.

 

آیت الله نعیم آبادی یادآور شد: در ساخت مسجد جامع ابهاماتی وجود داشت که  باعث قضاوت ناصحیحی شد بنا بر دلایلی بخشی از زمین به فردی که نمی شناختم  فروخته شد و همان شخص آلومینیوم المهدی را خریداری کرده است.

 

وی با تکذیب نسبت خانوادگی بین خود و مالک کارخانه آلومینیوم هرمزگان بیان کرد: برخی از دوستان ناآگاه و دشمنان زیرک درصد تضعیف سنگرها، ایجاد فاصله بین ائمه جمعه و مردم و ازبین بردن حس اعتماد مردم هستند.

 

امام جمعه بندرعباس از تجمع کارگران آلومینیوم اظهار نارضایتی کرد و افزود: مکان نماز جمعه جای بحثها و شعار دادن نیست بلکه باید فضای اصلی خود را حفظ کند در صورت مراجعه افراد به دفتر ائمه جمعه و بیان مشکلات در حد توان همکاری لازم را خواهیم داشت .

 

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به  روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان ، گفت: با توجه به اینکه والدین نمی توانند  لحظه به لحظه کنار جوان ها باشند لذا باید تدابیری اندیشه شود که بطور طبیعی فضای مجازی برای آنها جاذبه ای نداشته باشد.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون بلوغ زود رس در سن 12 سالگی است، اظهار کرد: امروز فضای مجازی بزرگترین خطر برای سلامت جامعه است لذا  والدین، دولت و ثروتمندان تکالیفی را برعهده دارند.

 

امام جمعه بندرعباس با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) تصریح کرد: یکی از عوامل بقای جامعه اسلامی و اسلام وجود ثروت در دست افرادی است که می دانند خدا در این ثروت چه حقی قرار داده که علاوه بر خمس و زکات مبلغی را برای انجام  کارهای خیر قرار دهد تا  اسلام و جامعه اسلامی پابرجا بماند.

 

آیت الله نعیم آبادی ادامه داد:  یکی از عوامل نابودی اسلام و جامعه اسلامی  وجود ثروت دست افرادی است که در حقی در آن قائل نیستند و در حال حاضر شاهد جوانانی هستیم که توانایی تشکیل خانواده را ندارند.

 

امام جمعه بندرعباس نقش دولت در ازدواج جوانان را موثر دانست و خاطرنشان کرد: مسئله ازدواج جوانان، حفظ نسل و جلوگیری از بحث هایی که موجب اضطراب خانواده ها شده اند باید در اولویت کار دولت قرار گیرد و تا زمانی که بحث ازدواج جوانان از سوی خانواده ها، دولت و ثروتمندان جدی گرفته نشود فضای مجازی خطر جدی برای جامعه است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است